Orman’dan Fernandes gerçeği!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Orman’dan Fernandes gerçeği!

Fikret Orman, Telegol programında siyah-beyazlı ekibin gündemine dair konuları değerlendirdi…

İşte Fikret Orman'ın açıklamalarından satır başları:

MARATONUN SONU ÖNEMLİ
Beşiktaş Türkiye'nin en büyük camiası ve bizler zor bir göreve soyunmuş olsak bile bizim için en önemli görevdeyiz. Daha ligin sonu gelmedi. Beşiktaş forması ligde her zaman ilk 3′te olmaldır demiştik. Emek dökerek bu noktaya geldik.

Olmuş bir şey yok. Daha önemli süreçler var. Maratonun sonu önemli.

TÜNELİN IŞIĞI GÖRÜLDÜ
Beşiktaş'ta skorlar her ne kadar iyi olsa bile tüm problemler çözülmüş değil. Beşiktaş'ta artık tünelin ucundaki ışık görüldü. Camianın güveni kazanılmaya başlandı. İyi günlerin geleceğine yönelik inanç yükseldikçe daha önemli yerlere geleceğiz.

Beşiktaş camiası içindeki herkesi önemsiyorum. Kulüpten uzaklaşan, soğuyan kişiler var. Herkesle konuşup onları kulübe yaklaştırmaya çalışıyorum. İnsanlar Beşiktaş için harcanan paraların doğru yerlere harcanmasını bilmek istiyor. Gerekli destekleri görüyorum. Kimseye bize 100 lira verin diyemeyiz. İleride daha iyi olacağımıza inanıyorum.

PRESTİJ KAYBI OLDU
Beşiktaş'ın mali kriterleri ve bu süreçte verdiği ifadeleri üzerine, “UEFA bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığı” gerekçesiyle bizi men etti. Bu sadece Beşiktaş'ın başına gelmedi. Beni en çok rencide eden konu, Beşiktaş'ın prestijinin bozulması. Ama olan oldu. Önümüzdeki süreçte bu sıkıntıları aşmak için çalışıp, tüzükte böyle hataların cezasız kalmaması için tedbirler alacağız.

AYBABA'YA FERGUSON MODELİ
Hocamızla uzun dönemli bir kontrat yaptık. Uzun bir süre onunla çalışmak istiyoruz. Çok büyük konuşmayı doğru bulmuyorum. Alex Ferguson ve Arsene Wenger çok büyük hocalar. Biz de kendi değerlerimizi oluşturmak istiyoruz.

QUARESMA'YI AFFETMEYECEĞİM
Bizim bazı prensiplerimiz var. Şerefimizle oynayacağız, hakkımızla kazanacağız diye.

Her transfer yapılırken dünyanın en iyi transferi diye gelir. Sonradan nasıl göndereceğiz denir. Her sene transfer şampiyonu ilan edilir; ama sezon sezon sonunda asıl şampiyon belli olur.

BEŞİKTAŞ CİDDİ BİR KULÜPTÜR
Quaresma'nın 6 ay bir sözleşmesi kaldı. Galatasaray'ın bize gelmiş bir talebi yok. O yüzden devre arası gönderilmesi mümkün değil. Beşiktaş'ın bir onuru bir gururu vardır, ona göre de değerlendiririz. Bize gelen herhangi bir teklif yok; ona göre konuşuruz. Quaresma tüm alacaklarından vazgeçse bile oynayamaz. Beşiktaş ciddi bir kulüptür. Bu ciddiyetsiz tavır bizi rencide eder.

Q7′NİN PARASINI ÖDEYEMEYİZ
Quaresma'nın bizim için ne maliyetlerin oluşacağını zaman gösterecektir. O zaman da bunları siz görürsünüz. Sezon başından Quaresma'nın bu ücretini karşılayamayacağımızı söylemiştik. Yeni yetişen bir oyuncu değil. Dünya kulüplerini dolaştı. Biz onu satmak istediğimizi menajerine ifade ettim. Teklif ve alıcılar gelmişti de biz satmadık bir durum yok. Bu kulübün genel kurulundan yetki alıp karar veren bizleriz. Doğru yaptığımızı düşünüyoruz. Biz doğru bildiğimizi yapmaya devam ediyoruz ve yapacağız.

TRANSFERDE BİRÇOK İSİM VAR
Devre arası transfer istiyoruz. Yedek kulübemiz ve 11′le ilgili de transfer yapmak istiyoruz. Alternatifler içinde bir çok isim var. Önümüzdeki 15-20 gün içinde her şey netleşir. Daha hocamızdan bir rapor gelmedi. İsmail Köybaşı'nın çok şanssız bir sakatlığı oldu. O bölgeye takviye yapacağız.

RÜŞTÜ VE KEŞKE…
Rüştü konusunda o günkü tecrübesizliğimle yorum yaptım. Belirli bir yaşa gelmiş ve kontratı biten bir oyuncu olarak kalması taraftarı değilim dedim. Farklı bir yorumdu. Bundan sonra bu konu hakkında teknik heyet konuşacak. Keşke bu gibi yorumlara girmeseydim.

FERNANDES SATILIR MI
Her oyuncu Beşiktaş'ın bütçesi müsade ettikçe alınır ve satılır. Fernandes kariyerinin en yüksek performansını gösterdi. Ona çeşitli teklifler geldi ve reddettik tümünü.

FATİH HOCA ADAMDIR
Fatih hocamız adamdır, stat konusunda düşüncelerini zamanında çok iyi ifade etti. Aynı ifadeleri ben de kullanırdım. Başka camialar içindeki yöneticiler de bu konularla ilgili bana olumlu yanıtlar vermiştir. Galatasaray camiasında bir olay oldu ve olay orada kapandı. TT Arena'ya gideceğim. Beşiktaş'ın başkanı olarak takımımın başında olacağım. Bütün statlara gittim. Hiç bir saygısızlıkla karşılaşmadık. Bizim rakiplerimizle olan diyaloglarımız iyidir. Galatasaray da buna dahildir.

Loading...