‘Menemen’ tepkisi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, önemli açıklamalarda bulundu.

‘Menemen’ tepkisi

Beşiktaş’ın, kurumsal ve sportif alanda yeniden yapılanma çalışmalarının kamuoyu ile paylaşıldığı bugünkü toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Fikret Orman, hayata geçirilen projenin bu sezon sonunda daha iyi hissedileceğini belirterek şöyle konuştu:
“Bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yapacağımız işlerin bir felsefesi ve başlangıç noktasıdır. Bugünden yarına olacak bir şey değil ve üzerine çok emek sarf edilecek bir şey. Arkadaşlarımın da bahsettiği gibi olmayanı yaratmaya çalışıyoruz. Bu projenin çok ufak kısmını devre arasında altyapıda ve transferde yapacağımız çalışmalarda ufak da olsa göreceksiniz. Sezon sonu ve yeni dönemle beraber bu projenin izlerini Beşiktaş camiası ve Türk spor kamuoyu hissedecek noktaya gelecektir.”

“TEKLİF YOK”
Başkan Orman, Ricardo Quaresma’ya teklif olup olmadığı sorusuna net cevap vererek; “Quaresma konusunda bize gelmiş bir teklif yok.” dedi.

“SEZON SONUNDAKİ DURUMUMUZ DAHA ÖNEMLİ”
Fikret Orman Beşiktaş’ın sezonun ilk yarısını lider tamamlamasının bir önemi olmadığını dile getirdi:
“Beşiktaş, Türkiye’nin en önemli camiasıdır. İlk yarıyı daha önce birçok kez lider tamamladığımız olmuştur. Önümüzde üç maç var. Hayırlısı ile sakatlıklar olmadan ve puan kaybetmeden geçireceğimiz bir dönem olsun istiyoruz. Bizim açımızdan önemli olan devreyi lider kapatmak değil, sezon sonundaki durumumuzdur. O bizim için daha önemlidir.”

Orman, Almanya’da ameliyat olan İsmail Köybaşı’na geçmiş olsun dileklerini iletti: “İsmail iki kez şansızlık yaşadı. Tedavisi sürüyor. Yeni sezonda bizim ile birlikte olacaktır.”

“FEDA MALİ BİR ŞEY DEĞİLDİ”
Başkan Orman ‘FEDA’ projesinin mali bir proje olmadığını ifade etti:
“İnsanlar bu konuyu nereye çekmek istiyorlarsa oraya çekiyorlar. FEDA mali bir şey değildi. Bu yapılan kampanyalarla Beşiktaş’ın mali olarak kurtulması söz konusu değil. Bu sadece bir ruhu tekrar ateşleme projesiydi. Bence başarıya da ulaştı. Beşiktaş küçülmeyecek. Beşiktaş büyüyecek ama abuk sabuk harcamaları ve şuursuzca yapılan masraflar küçülecek. Beşiktaş kendi değerlerine göre yönetilecek ve o yolda da gidiyoruz. Biz doğru bildiğimizi yapıyoruz. İnsanların yorumlarına da çok bakmıyorum.”

Orman 2013 yılında seçim olup olmayacağı konusunda da şunları söyledi.
“2013’de seçim olup olmayacağı hukuksal bir süreç. Ben bu konuyu hiç düşünmedim; çünkü o kadar çok uğruşmamız gerekn iş var ki, konsantrasyonumuzun en sonu seçimdir. Bizim derdimiz seçimi ne zaman yapmak veya siyasi bir hedef değil. Beşiktaş’a hizmet açısından çok önemli adımlar atmamız lazım. Mali genel kurula kadar oldukça yol almak istiyoruz. Benim ve arkadaşlarımın konsantrasyonu o yönde.”

“MALİ GENEL KURULA KADAR HERŞEY NETLEŞMİŞ OLUR”
Fikret Orman, yeni İnönü Stadı projesi hakkında mali genel kurula kadar önemli gelişmeler yaşanacağını söyledi.
“Stat ile ilgili bilgi verebileceğim zaman yaklaşıyor. Mali genel kurula kadar her şey netleşmiş olur. Zamanı geldiğinde bu konuyu açıklayacağım. Bizim tesislerle ilgili tek sorunumuz stat değil. Altyapılarla ilgili geniş kapsamlı bir tesis çalışmamız var. O projeyi de sonuçlanmadan açıklamayacağım. Ayrıca bazı üniversiteler ile konuşuyoruz. Beşiktaş Spor Akademisi’ni bir üniversitenin çatısı altında kurmak için bir çalışmamız var. Bu projeler gibi çalışmalarımız var. Beşiktaş taraftarında şöyle bir durum var. Senelerce projeler anlatılmış, bir şeyler söylenmiş, kazmalar vurulmuş, araziler alınıyor denmiş, şurda 500 dönüm, burda 300 dönüm arazi alacağız denmiş. Ancak hiçbir sonuç çıkmamış. Bu da Beşiktaşlılarda ‘Biz kandırılıyoruz’ gibi bir algı yaratıyor. Ben ise önce işi yapıp, daha sonra kamuoyu ile paylaşı taraftarıyım. Sizin bildiğiniz yüzde 30 ise, bilmediğiniz en az yüzde 70 projemiz var.”

“ABUK SABUK YERLERE GİTTİ”
Başkan Orman, son günlerin gündemdeki konusu ‘menemen’ hakkında da şunları söyledi:
“Menemen konusu da bir simge oldu. Ancak konunun abuk sabuk yerlere gitmesinden rahatsızım. Biz değerlerimize çok önem veren bir camiayız. Hocamızın gelenekleri itibari ile ortaya koyduğu bir şeydir. Gündemi de farklı bir yere doğru çekti ama işin sempatik tarafına bakalım. Bu konuyu egzajere etmeyi çok doğru bulmuyorum.”

“RAPORUN AÇIKLANIP AÇIKLANMAYACAĞI BENİM BİLECEĞİM BİR İŞTİR”
Orman son olarak denetleme raporunun 10 gün içinde elinde olacağını belirtti.
“Denetim raporunun tam olarak tamamlanması konusunda son 10 gün kaldı. Raporun açıklanıp açıklanmayacağı benim bileceğim bir iştir.”

Loading...