Ortalığı karıştıracak iddia!

Samet Aybaba öncesi listenin 1 numarası olan İsveçli teknik adamla resmi sözleşme yapıldı.

Ortalığı karıştıracak iddia!

Samet Aybaba öncesi listenin 1 numarası olan İsveçli teknik adamla resmi sözleşme yapıldığı ve bu nedenle 1 milyon 200 bin Euro tazminat ödendiği ileri sürüldü.

İDDİAYA GÖRE FATURA FİKRET ORMAN VE EKİBİNE KALDI

Beşiktaş'ın Avrupa Kupaları'ndan men edilmesine kadar varan mali disiplinsizliğin halen devam ettiği hissi uyandıran olay yaklaşık 1 ay önce gerçekleşti. İddiaya göre yönetim kurulu, İsveçli teknik adam Sven Goran Eriksson'la el sıkıştı. Her türlü konuda anlaşmaya varan taraflar resmi sözleşme imzalamakta da çekince görmedi! Futbol komitesi başkanı Tamer Kıran, Beşiktaş adına 1 milyon 750 bin Euro'luk kontrata imzayı atıp Eriksson'u Beşiktaş'ın yeni teknik direktörü olarak atadı. Ancak Eriksson'un kariyerindeki düşüş ve paraya olan düşkünlüğü camiadan sert bir karşılık buldu. Gelen tepkiler üzerine yönetim geri adım atıp, Samet Aybaba'yla anlaştı. Aybaba'nın ismi resmen borsaya bildirilince, Beşiktaş yönetimi büyük bir sürprizle karşılaştı! Eriksson, avukatları aracılığıyla kulübe ihtarname çekti. Mesaj çok netti: “Ya 1 milyon 300 bin Euro ödersiniz ya da UEFA'ya gideriz ve bu bedelin fazlasını alırız.” Del Bosque davasında ağır bir bedel ödeyen Beşiktaş camiasının ikinci bir tazminat krizini göğüsleyemeyeceğini düşünen yönetim, Eriksson'un avukatlarıyla masaya oturdu. Taraflar 1 milyon 200 bin Euro ödenmesi konusunda anlaştı. Tazminatı yöneticiler kendi ceplerinden ödedi.

YÖNETİM YALANLAMAMIŞTI

Fikret Orman'ın genel kuruldaki rakibi Bülent Deriş de iddialarla ilgili çarpıcı sözler söyledi. Olayı doğrulayan Deriş, “Bu para ödendi. Yöneticiler bizzat ceplerinden verdi. Ama bu olayın takipçisiyiz. Eğer bu para kulübe yıkılmaya çalışılırsa, buna engel olacağız. Hata yapanlar, bedelini ödemeli” dedi. Bir süre önce Eriksson'a tazminat ödendiği iddiaları ortaya atılmış, yönetim kanadı herhangi bir açıklama yapmamıştı. Fikret Orman yönetiminin bu kez nasıl bir tavır takınacağı merak konusu.

Fanatik

Loading...