Özdemir’den ‘istifa’ yorumu

Fenerbahçe eski yöneticisi Özdemir, Kocaman'ın istifasını değerlendirdi.

Özdemir’den ‘istifa’ yorumu

Bursa’da BTSO Ekonomiye Değer Katanlar programına katılan Nihat Özdemir, “Aykut hocamızın istifa etmesi yanlıştı. Tribünde belli kesimin bağırması ile Fenerbahçe’nin teknik direktörü istifa etmez, etmemeli. Fakat yanlışın neresinden dönülürse dönülsün kardır. Onun için istifa kararından vazgeçeceğini düşünüyorum. Medyadan da bu yönde bir karar okudum” dedi.

3 Temmuz’dan sonra Fenerbahçe’nin başına gelenlerin başka kulübün başına gelmesi halinde darmadağın olacağını savunan Nihat Özdemir, şöyle devam etti:
“Fenerbahçe’nin 3 Temmuz’dan bu yana geçirdiği dönem boyunca Fenerbahçe Spor Kulübü, bütün dallarda başarılı mıdır, değil midir? önemli olan bu. Ama bütün bunlara rağmen Fenerbahçe Spor Kulübü futbolundan basketboluna, voleybolundan kadar yarıştığı bütün dalarda, iki bine yakın sporcusu ile ayakta, her dalda şampiyonluğa oynamakta. Geçen sene 30 sene alamadığımız Türkiye kupasını aldık. Son şampiyonluk maçında ise Galatasaray’a yarım puanla şampiyonluğu Galatasaray’a hakkıyla kaybettik. Bazı üzücü olaylar oldu ama Galatasaray şampiyon, bizde ikinci olduk.”

Türkiye Kupası’nda iddialı ve ligde liderden 6 puan geride olduklarını belirten Özdemir, son şampiyonluklarında da 17 maçın 16’sını kazanıp, birinde berabere kaldıklarını hatırlattı. Henüz her şeyin bitmediğine dikkat çeken Nihat Özdemir, her kulvarda Fenerbahçe’nin iddiasının sürdüğünü söyledi.

Hiç kimsenin bir şeyden endişe etmemesi gerektiğini belirten Nihat Özdemir, “Tribündeki bazı taraftarın isteği ile Fenerbahçe Spor Kulübünde ne teknik direktör, ne de yönetim değişir. Bunu herkesin bilmesi lazım.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe’de istifalardan sonra geri dönüşlerin eleştirilmesi konusunda ise Özdemir, “İnsanlar bazı anlarda ani karar verebilirler. Oturup düşünecekler ve aklı selimle hareket edip doğru kararı vereceklerdir. İstifa o anki üzüntü veya tepkiyle söylenir. Bence neticeye bakmak lazım” ifadelerini kullandı.

Loading...