Özhaseki son noktayı koydu!

Kayserispor ile Erciyesspor arasında başgösteren, Kadir Has Stadı konusundaki tartışmalara son verildi.

Özhaseki son noktayı koydu!

Kayserispor ile Erciyesspor arasında başgösteren ve her iki kulübün internet sitesinde bildiri yayınlanmasına yol açan Kadir Has Stadı konusundaki tartışmalara son noktayı Kayseri Büyükşehir Belediye ve Kayserispor Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki koydu.

Özhaseki, “İki tarafa söyleyeceğim şey, bu bildiri işlerinden vazgeçsinler. Bu bildirilerle çözülecek iş değil. Zemin bozuluncaya kadar Erciyesspor da maçlarını Kadir Has Stadı’nda oynayacak. Ama, stadın önceliği Kayserispor’undur” dedi.

Kadir Has Stadı’nın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu, yeni sezon öncesi Erciyesspor’un maçlarını 32 bin 500 kişilik statta oynaması konusunda karar alındığını, stadın çimlerinin zarar gördüğü takdirde mavi siyahlı kulübün karşılaşmalarını yine Atatürk dış sahada oynamaya devam edeceğine değinen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu gelinen noktada iki kulübün bildiri yayınlamasını hoş karşılamadım. Çünkü bunlar bildiriler savaşı ve karşılıklı laf yarışı ile sonuca varılacak işler değil. Daha önce sorulduğunda da söyledim şimdi de söylüyorum. Kadir Has Stadı, Türkiye’nin en güzel statlarından biridir. Uçaktan bakılınca bile ne güzel bir eser olduğu görülmektedir. Spor otoriteleri de bunu tasdik ediyor. Bu stadı, Kayserispor bir sezonda 15-17 maç yapsın diye yaptırmadık. Çeşitli sportif ve kültürel etkinliklere de ev sahipliği yapması için yaptırdık. Tüm arena statlarında çim sıkıntısı var. Yeteri kadar güneş görmüyor, rüzgar almıyor o nedenle çimler kök salmıyor. Çimleri ikide bir değiştirmek lazım. Kadir Has Stadında suni güneşleme, çimleme yapmamıza rağmen, yağmur ve yaş ile kar başlayınca sorun başlıyor. Erciyessporlu arkadaşlara ve Kayserisporlulara ifade ettim, orada başlayalım gittiği yere kadar gitsin. Doğrusu öncelik hakkı Kayserispor’undur. Gittiği yere kadar herkes kullanır. Şimdi Erciyesspor’da, Kayserispor’da Kadir Has’ta maç yapar. Bakarız birkaç maç sonra, zemin kaldırıyorsa Erciyesspor maçlarını burada oynar. Olmuyorsa sahanın yıpranmasına ve kötü ortamlar doğmasına yol açacak bir sonuç çıkarsa öncelik Kayserispor’undur. Erciyesspor maçlarını dış sahada oynar. İki tarafa söyleyeceğim şey bu bildiri işlerinden vazgeçsinler. Bu bildirilerle çözülecek iş değil’.’

Mehmet Özhaseki, Erciyesspor’un da maçlarını oynayabileceği 15-20 bin kişilik bir stad konusunda yer arayışlarının sürdüğünü, bunun kentin doğusunda olacağını belirterek, şimdiye kadar OSB, Talas ilçesi, Mimarsinan mahallesindeki yerlerin stat yapmaya ulaşım ve çevre, arazi açısından müsait olmadığını, Erkilet mahallesi ve Cirgalan mahallesindeki iki yer konusunda yoğunlaştıklarını sözlerine ekledi.

Loading...