Paşa TFF’ye gidiyor!

Kasımpaşa Kulübü, İstanbul BŞB'nin hükmen yenilgisini isteyecek.

Paşa TFF’ye gidiyor!

Kasımpaşa Kulübü, Spor Toto Süper Lig’de dün İstanbul BŞB ile yaptıkları ve 2-0 mağlup oldukları maçı yöneten hakem Volkan Bayarslan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ümraniye Gençlik Spor Müdürlüğü kadrosunda çalıştığını tespit ettiklerini açıkladı.

Kulüp yönetimi açıklamada ayrıca, yarın Türkiye Futbol Federasyonu’na İstanbul BŞB’nin hükmen yenik sayılmasına ilişkin başvuruda bulunacağını duyurdu.

Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: “22.12.2012 günü Kasımpaşa AŞ – İstanbul Büyükşehir Belediyesi kulüpleri arasında oynanan müsabakanın hakemi Volkan Bayarslan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Ümraniye Gençlik Spor Müdürlüğü kadrosunda çalıştığı kulübümüzce tespit edilmiştir.

Bilindiği üzere İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü’nün de İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile organik bağı bulunmaktadır. Taraflar arasındaki bu fiili ilişki genel olarak FIFA ve UEFA’nın etik kuralları ile bağdaşmayacak şekilde bağlılık, dürüstlük ve sportmenlik ilkelerine aykırılık teşkil etmesi, hakemlik mesleğinin gerektirdiği niteliklerin en başında olan tarafsız ve güvenilir olma şartlarının ihlali ve bu fiili ilişkinin aynı zamanda Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Müsabaka Talimatının 22/ğ maddesine de aykırılık içermesi sebebi ile müsabaka sonucunun İstanbul Büyükşehir Belediyesi aleyhine hükmen yenilgi şeklinde tescil edilmesine ilişkin kulüp avukatımız Ersin Hamarat tarafından Türkiye Futbol Federasyonu’na 24.12.2012 Pazartesi tarihi itibarı ile başvuruda bulunulacaktır.”

Loading...