Pinto gidecek mi?

Ertuğrul Sağlam, Şilili forvet Pinto hakkındaki iddialara açıklık getirdi.

Pinto gidecek mi?

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim Sendikası Bursa 2 Nolu Şubesi, Bursa Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Osmangazi Belediyesi ve UEDAŞ katkıları ile hazırladığı “El Ele Çanakkale’ye” projesine destek verdi. Ördekli Kültür Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısına katılan Sağlam, çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.

Ligin son haftasında önümüzdeki pazar günü konuk edecekleri Gençlerbirliği maçını değerlendiren Sağlam, şunları dile getirdi:
“Futbolcularla da konuştuk. Önümüzde iki tane maç vardı. Bunlardan ilki kupa karşılaşmasıydı. Grup maçlarına iyi bir başlangıç yapmak bizim için önemli. Diğeri de hafta sonu oynayacağımız Gençlerbirliği maçı ki devrenin son karşılaşması. Bu maçı da güzel bir şekilde kapatıp, üç puanımızı alıp, devre arasında camianın umutlarını daha sıcak tutabilmek, geleceğe bakışını olumlu hale getirmek ve kendi motivasyonumuzu da daha üst seviyeye çıkarmak adına iki karşılaşma da çok önemliydi.

Allah’a şükür bir tanesini çok iyi geçtik. Şimdi önümüzde bizim için çok değerli Gençlerbirliği karşılaşası var. Bu karşılaşmayı da üç puanla kaptı, zirve yarışı içinde üsttekilerle puan farkını biraz daha kapatmayı planlıyoruz. Camianın taraftarın ve takımın motivasyonunu daha üst seviyeye çıkarma adına, gelecekle adına umutlarımızı daha olumlu hale getirebilme adına bu maçı en iyi şekilde değerlendirmeyi amaçlıyoruz.”

“LİG ARASINDA KENDİ TESİSLERİMİZDE ÇALIŞACAĞIZ”
Ertuğrul Sağlam, ilk yarının sonunda kamp programı hakkında ise “İkinci yarı çalışmalarımız 2 Ocak’ta başlayacak. Kendi tesislerimizde çalışacağız. Çünkü çok fazla zamanımız yok. Yol gidip gelirken 2 gün kaybediyoruz. 10 Ocak’ta Kupa maçımız var. O yüzden bu 7-8 günlük dönemi kendi tesislerimizde yoğun şekilde antrenman yaparak değerlendireceğiz. İkinci yarı çok yoğun geçecek. 18 günde 6 maç oynayacağız. O zamana kadar iyi bir hazırlık yapmak istiyoruz. Hazırlık maçı yapmayı düşünmüyoruz. Kendi içimizde A2 takımıyla bir hazırlık maçı yapabiliriz.” dedi.

“PINTO İLE ÖZEL BİR SIKINTIMIZ YOK”
Sağlam, “Sebastian Pinto’da bir problem var mı? Devre arasında gitmesi söz konusu mu?” şeklindeki soruya şu cevabı verdi:
“Öyle bir şey şu anda söz konusu değil. Zaman zaman bazı oyuncularımızda dönemsel performans düşüşleri oldu. Pinto ile özel bir sıkıntımız yok. O da her futbolcunun yaşadığı sıkıntıyı yaşıyor olabilir. Biz Pinto ile de konuştuk. O da bu olumsuzluğu ortadan kaldırma adına istekli. Kendi yapısından kaynaklanan bir şeyi var. Onu hep beraber yaşıyoruz zaten ama bunun arkasında farklı bir şey aramayı çok doğru bulmuyorum.

Loading...