Quaresma’ya salvolar

Beşiktaş'ın İkinci Başkanı Çebi, Quaresma'nın sözlerine tepki gösterdi.

Quaresma’ya salvolar

Beşiktaş’ta geçirdiği 2.5 yılın ardından dün sözleşmesini feshederek siyah-beyazlı kulüp ile yollarını ayıran Ricardo Quaresma, İstanbul’dan ayrılmadan çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Özellikle Beşiktaş Başkanı Fikret Orman ve yöneticileri eleştiren Quaresma’ya cevap, İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi’den geldi.

Çebi, Portekizli oyuncunun “Beşiktaş’ın daha yüksek kapasiteli ve kaliteli yöneticiler tarafından yönetilmesi gerekiyor” sözlerine şu yanıtı verdi:
“Quaresma’nın gerçek yüzünü ve karakterini ilerleyen günlerde herkes görecek. Quaresma için ‘daha yüksek kapasiteli ve kaliteli başkan ile yöneticiler’ demek, kendisine yılda 3 milyon 750 bin euro veren kişiler demektir. Quaresma’nın kapasiteden anladığı budur. İlerleyen dönemlerde kensine bu rakamları ödeyecek kapasiteli yöneticiler bulacak mı göreceğiz.”

“BEŞ EURO BİLE ÖDEYEN OLMAZ”
Çebi, Quaresma’nın fesih sözleşmesine koydukları “2012-2013 sezonunda Türkiye’de başka bir kulübe transfer olması durumunda futbolcu şirketimize 5 milyon euro tazminat ödeyecektir” maddesine de değinerek şunları söyledi:
“Quaresma için 5 milyon euro değil, 5 euro bile ödeyen olmaz. Kendisi karakterli biri olsaydı bu açıklamaları sözleşmeyi imzalamadan önce yapardı. Biz kendisini Temmuz ayında serbest bıraktık. İsteyen olmadı. Kendine takım bul dedik, bulamadı.”

“BİR EUROSUNU BİLE BIRAKIP GİTMEZDİ”
Ahmet Nur Çebi, Quaresma’nın Galatasaray ile anlaşıp anlaşmadığı konusunda bir bilgisi olmadığı ancak bir kulüp ile anlaşmasaydı Beşiktaş’tan ayrılmayı kabul etmeyeceğini iddia ederek, “Quaresma başka bir kulüp ile anlaşmasaydı bir eurosunu bile bırakıp gitmezdi. Galatasaray ile anlaşıp anlaşmadı konusunda bir bilgim yok. Ama 6 ay boyunca Quaresma’yı isteyen Türk kulüpleri 5 milyon euroyu ödemek zorundadır” dedi.

“QUARESMA DOĞRULARI SÖYLEMİYOR”
Beşiktaş İkinci Başkanı, Quaresma’nın ‘İndirim yaptım, sözleşmemi feshetmek istediler’ açıklamasının da doğru olmadığını belirterek, “Kendisine ücretini 2.5 milyon euroya düşür dedik, 3 milyon euroya indi. Sonra biz 3 milyon euroyu kabul ettik. Ancak kendisi daha sonra indirim yapmadığını söyledi. Bu süreçte sözleşmeni feshedelim demedik. Bu konuda yaptığı açıklama doğru değildir” ifadelerini kullandı.

“ADALI’NIN HAVALİMANINA GİTMESİNİ YADIRGADIM”
Beşiktaş’ın eski Futbol Komitesi Başkanı Serdal Adalı’nın Quaresma’yla vedalaşmak için havalimanına gitmesini yadırgadığını vurgulayan çebi, “Havalimanına neden gittiğini anlamadım. Beşiktaş’ta futbol komitesi başkanlığı yapmış bir isim. Eğer Quaresma ile vedalaşmak istiyorsa oyuncunun kendisini ziyaret etmesi gerekiyordu. Quaresma, bize 2.5 yılda 50 milyon TL’ye maloldu. Bu zarardan sonra oyuncuyu yollamak için eski bir yöneticinin havalimanına gitmesini yadırgadım” şeklinde konuştu.

Loading...