Rize’ye tam not

Rize Yeni Şehir Stadı'nda yapılan incelemelerde bir soruna rastlanmadı.

Rize’ye tam not

FIFA heyeti, 23 Haziran-13 Temmuz 2013’de Türkiye’de düzenlenecek 2013 FIFA U20 Dünya Kupası’nda ev sahipliği yapacak 7 kentten biri olan Rize’de Yeni Şehir Stadyumu’nda incelemelerde bulundu.

Heyetin incelemelerinden önce FIFA Müsabakalar Sorumlusu Rhiannon Martin, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Beyazlı ile Rize Valisi Nurullah Çakır ve Rize Belediye Başkan Vekili Osman Karavin, Yeni Şehir Stadyumu’nda ortak basın toplantısı düzenledi.

Rize Valisi Nurullah Çakır, FIFA’nın Dünya Şampiyonası’ndan sonra olan ikinci büyük organizasyonuna Türkiye’nin ev sahipliği yapacağını, bunun bir ayağının da Rize’de gerçekleştirileceğini belirterek, “Bu organizasyon Rize’nin spora olan ilgisi ile alt yapısının gücünü gösterecektir” dedi.

Rize Belediye Başkan Vekili Osman Karavin ise kenten bu turnuvaya şimdiden hazır olduğunu söyledi.

FIFA Müsabakalar Sorumlusu Rhiannon Martin, 2013 yazında geleceğin yıldızlarının Rize’de olacağına işaret etti ve şunları söyledi:
“Geleceğin yıldızlarını Rize’de herkesin izleme fırsatı olacak. Rize’de biri çeyrek final olmak üzere üç maç oynanacak. Rize’nin FİFA standartlarına uygun bir stadyumu var. Bizde son kez denetlemek için geldik. Geriye kalan Rize halkının stadyumu tamamen doldurması ve çok güzel bir futbol ortamı oluşturmasıdır.”

FIFA heyeti daha sonra TFF “Yerel Organizasyon Komitesi” eşliğinde stadı gezerek notlar aldı.

‘KANKİ’YE ÇAY İKRAMI
Bu arada, saha içerisinde topla gösteri yapan turnuvanın maskotu Kanki’ye çay ikram edilmek istendi. Ancak çay bardağını elinde tutamayan Kanki ikramı geri çevirdi. Çaykur Rizespor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Baltacı’nın da maskot Kanki’nin göbek adının Temel olduğunu söylemesi herkesi güldürdü.

Loading...