‘Rüzgar bazen ters esebiliyor’

Samet Aybaba, Eskişehir maçından sonra önemli açıklamalar yaptı.

‘Rüzgar bazen ters esebiliyor’

Beşiktaş’ın teknik direktörü Samet Aybaba, maçtan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Samet Aybaba; “Oyuna çok iyi başladık. Planladığımız şeyi uyguladık. Eskişehirspor risk almayı, savunmayı öne çıkarmayı seviyor. Biz de kontraataklardan pozisyon bulalım dedik.  İlk yarı 4 net pozisyon bulduk. İstediğimiz gibi bir oyun oldu. Sadece 1 pozisyon verdik. Oyunun ikinci yarısında farkı 2’ye çıkardık. Ancak, son 10 dakikada 2 pozisyon verdik ve 2 gol yedik.” dedi.

Samet Aybaba; “Veli, Necip, Oğuzhan hepsi genç oyuncular ve ileride top tutamadılar, forse edemediler. İleriye oynamaya çalıştılar. 2-0’dan sonra bunun sıkıntısını yaşadık. Ancak, ben oyuncularımın mücadelesinden memnunum. İyi koştular, iyi oynadılar.” ifadelerini kullandı.

Manuel Fernandes sakat olmasaydı oyunu tutma sıkıntılarını daha az yaşayacaklarını belirten tecrübeli teknik direktör; “Fernandes, daha tecrübeli bir oyuncu, oyuna etkisi olurdu elbette.” dedi.

Aybaba; “Rakibin penaltı ve gol dışında pozisyonu yok. Futbol bu, rüzgar bazen ters esebiliyor. Ancak, üzülmemek lazım, önümüzde kupa maçı var ve ona yoğunlaşacağız. Beşiktaş büyük takım. Öyle de oynayacak.Sonuçta topu tutmayla, skoru korumayla ilgili sorunumuz var. Oyuncularımız bazı eksik noktaları var. Bunları çalışarak halledeceğiz.” diyerek sözlerine son verdi.

Loading...