Semih Şentürk açıklaması

Ertuğrul Sağlam, Semih Şentürk ile çıkan dedikodulara cevap verdi.

Semih Şentürk açıklaması

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçeli Semih Şentürk ile ilgilendikleri yönünde çıkan haberlere cevap verdi.

Ertuğrul Sağlam Gençlerbirliği beraberliğini değerlendirirken, “Kazanarak devre arasına girmek istiyorduk ama başarılı olamadık. Rakibe pozisyon vermeden 90 dakikayı bitirdik. Tuncay ile maçın başında sonra Pablo ve Pinto ile pozisyonlar bulduk. 4-5 net pozisyon var. İkinci yarıda da pozisyonlar var. Ama tek eksik goldü. Takımımızın özellikle kendi sahasında kazanmak için ortaya koyduğu mücadeleden son derece memnunum. Bu kadar pozisyona girip de değerlendirememek bizi üzdü. Gelecek adına bu takımdan çok umutluyum. Sıkıntı belli. Gol açısından bugün yeterliliği gösteremedik. Ama onun dışında herşey çok iyiydi. Devreyi bitirdik. Çok istediğimiz yerde olmasak bile gelecek adına karamsarlığım yok. Bu takım ikinci devre yoluna emin adımlarla gidecek. Hem kupada hem de ligde. Bununla beraber yeni yıl da ülkemiz, şehrimiz ve Bursaspor açısından 2013 yılının hayırlı geçmesini temenni ediyorum” dedi.

Transferle ilgili yöneltilen soruya da çevap veren Ertuğrul ;Sağlam, “Salı günü başkanımızla İstanbul’da toplantımızı yapacağız. O doğrultuda gidecek oyuncuların belirlenebilmesi için gelecek oyuncuların netleşmesi gerekiyor. Kadromuzu güçlendirmek için çalışmalarımız olacak. İhtiyacımız var. Bunu görüyoruz. Birkaç mevkide özellikle. Daha iyi oyuncu almamız gerekiyor. Bunun çalışmalarını yapacağız. Bu işin bir tarafı da bütçe. O yüzden durumu ortaya koyup Bursaspor’u şu andaki eksikliklerini giderebileceğiz göreceğiz. Hoca çok şey ister. Şartları ortaya koymak lazım” diye konuştu.

“PİNTO İKİNCİ YARI DAHA İYİ OLACAK”
Ertuğrul Sağlam, “Pinto bugün daha istekliydi. Özel bir motivasyonu oldu mu?” sorusuna ise şu karşılığı verdi:

“Hepsiyle konuşuyoruz. Pinto kötü niyetli oyuncu değil. Kamuoyunda ortaya çıkarılan ve dışarıya yansıtılan resim çok farklı bizim içeride yaşadıklarımızdan. Ne para sorunu, ne küskünlüğü var. Pinto’da her futbolcunun yaşadığı sıkıntıyı yaşadı. 1461 maçında da bu maçta da daha iyi olabilme adına çok çaba sarfetti. Bugün de iyi mücadele etti. İnşallah ikinci yarı onun için daha iyi olacak.”

“SEMİH’LE GÖRÜŞMEDİK”
Transferle ilgili soruya yanıt veren Ertuğrul Sağlam, Fenerbahçeli Semih Şentürk ile görüşme olmadığını öne sürerken, “Semih’le ilgili görüşmemiz olmadı. Gelişme olursa da sizinle paylaşırız” dedi. Taraftarın maç sonundaki tepkisini de değerlendiren Ertuğrul Sağlam, şöyle devam etti:

“Ne tür tepki gösterdiklerini bilmiyorum ama taraftar takımını izlemek için daha kaliteli futbolcuların olmasını istiyor. Biz de istiyoruz. Yönetim de istiyor. Ama iş dönüp dolaşıp kulübün imkanlarına takılıp kalıyor. Burada göreve başladığımız günden itibaren aynı şeyleri söylüyoruz. Herkes taşın altına elini sokacak. Biz ekonomik anlamda rakiplerimiz diye gördüğümüz diğer takımlardan çok daha gerideyiz. Daha düşük bütçelerle bu işi halletmeye çalışıyoruz. Onda da zaman zaman sıkıntı yaşıyoruz. Onlar ne kadar istiyorsa ben de istiyorum. Ben de 4 tane daha kaliteli oyuncu olsun isterim. Gidin Başkan İbrahim Yazıcı’ya sorun o benden daha fazla istiyordur. Sıkıntıdan canı çıkmıştır. Herkes birbirinden fazla istiyor. Ama sıkıntının nerede olduğunu hepimiz biliyoruz.”

Loading...