Sağlam’ın zemin tepkisi

Ertuğrul Sağlam, "Oyunun kalitesiyle ilgili yorum yapmak istemiyorum" dedi.

Sağlam’ın zemin tepkisi

Ziraat Türkiye Kupası’nda Altay’ı 2-0 yenerek gruplara kalan Bursaspor’un teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, semin şartlarının iki takımın da güzel bir futbol ortaya koymasına engel olduğunu belirterek, “Oyunun kalitesiyle ilgili yorum yapmak istemiyorum, içeride oynayanlara haksızlık yapmış oluruz. Futbolcularımı tebrik ediyorum ama bir başka tebrik de Altaylı genç kardeşlerimin mücadelesi için. Başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Bursasporlu Musa Çağıran da gruplara kaldıkları için mutlu olduklarını, geçen yıl finalde kaybettikleri kupayı bu yıl almak istediklerini söyledi. Çağıran, Altay’ı mücadelesinden dolayı tebrik etti. Ozan, finale kadar gidip kupayı müzelerine götürmek istediklerini dile getirdi.

Altay Teknik Direktörü Turgut Uçar ise kupa geleneği olan bir takım olarak turu geçmeyi istediklerini ancak başaramadıklarını söyledi.

Uçar, “Bir adım sonra gruplar vardı, bizim açımızdan önemliydi. Ekonomik açıdan da önemliydi, başaramadık, üzgünüz. Tur, gerçekten elimize kadar geldi. Yakaladığımız iki üç pozisyonunu değerlendirmemiz gerekiyordu” şeklinde konuştu.

Maçın 80. dakikasına kadar Bursaspor’un net bir pozisyonu bulunmadığını vurgulayan Uçar, güçlü rakipleri karşısında hadlerini bilerek oynadıklarını ve iyi mücadele ettiklerini söyledi. Altaylı oyuncu İsmet de iyi mücadele ettiklerini, Bursaspor’un kaliteli bir takım olduğunu dile getirdi.

Loading...