“Şampiyonlar ligi için biraz açız”

Necati Ateş, Şampiyonlar Ligi, rakiplerinin transferleri ve sözleşmesi hakkında açıklamalarda bulundu.

“Şampiyonlar ligi için biraz açız”

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'nın Wörgl kentinde sürdüren Galatasaray'ın tecrübeli oyuncularından Necati Ateş,  basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Galatasaray'ın yeni sezonda tekrar sahne alacağı UEFA Şampiyonlar Ligi için hayli istekli olacağını belirten tecrübeli forvet, “Şampiyonlar Ligi için biraz açız. Uzun yıllardır Şampiyonlar Ligi maçlarında oynamamız, bence çok artı olacak. Yeni gelen transferlerle birlikte umarım uyum sürecini aşağı çekeriz” dedi.

Sezon sonunda yenilenen sözleşmesindeki bir madde ile ilgili görüşleri istenen Necati Ateş, “Sözleşmede iki madde var, bir değil aslında. Ama birini söylemeyeyim. Maç sayısı var, birinci maç sayısı 15, ikincisi 30. Eğer 15 maç direkt oynarsam otomatikman sözleşmem ikinci yıla uzayacak. Ya da girdi – çıktı 30 maç olursa… Bu tabii kendine güvenle alakalı. Bir de bu Fatih Hoca'nın dileğidir. Fatih Hocam ne derse, ben onu yaparım. Sonuçta mutlaka oynamak için hepimiz elimizden geleni yapacağız” mesajını verdi.

Galatasaray formasını 2004 ila 2007 yılları arasında giydikten sonra 2011-2012 sezonunun ikinci yarısında takımımıza dönen 32 yaşındaki oyuncu, “İlk dönemimde çok şeyler yapmıştım, ikinci dönemime de iyi başladım. İyi götürebilmek için elimden geleni yapmak istiyorum. Çok kaliteli oyuncular geliyor. Forma, artık aslanın ağzında. Ben kendime güveniyorum, inanıyorum. İnşallah sakatlıksız bir sezon geçiririm. Performansımı da en üst seviyeye çektiğim sürece bir sıkıntı olacağını sanmıyorum” şeklinde konuştu.

Necati Ateş, ligdeki rekabetin yeni sezonda da devam edeceğini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Fenerbahçe, iyi bir kadro kuruyor. Trabzonspor da çalışmalara başladı. Beşiktaş'ın biraz sıkıntıları var. Ama sürprizlerle dolu bir lig, aradan bir Anadolu takımı çıkabilir. O yüzden bizim seviyemizi yüksek tutmamız lazım. Son şampiyon olarak unvanımızı koruyabilmek için özgüveni sahaya yansıtmalıyız. Şampiyonlar Ligi'nde tekrar yer alabilmek, direkt katılım sağlayabilmek adına şampiyonluk çok önemli. Yeni gelecek oyuncular da var, bugün aramıza katılacak olan milli oyuncular da var. Tekrar o ahengi yakalamamız lazım.”

 

Loading...