‘Şanslar eşit’

Gerhard Rehberg eşleşme ile ilgili açıklamalarda bulundu.

‘Şanslar eşit’

Şampiyonlar Ligi’nde Galatasaray ile eşleşen Alman ekibi Schalke 04’ün onursal başkanı Gerhard Rehberg, iki takımın oyununa bakıldığında güçlerin eşit olduğunu ve şanslı tarafın turu gecebileceğini düşünüyorum dedi.

1994-2007 yılları arası Schalke 04’ün başkanlığını yapan ve şimdi de onursal başkan olan Gerhard Rehberg, Gelsenkirchen şehrinde yaşayan ve samimi arkadaşı olan iş adamı Adem Çukur’u ziyaret etti. İyi bir Galatasaray taraftarı olan Adem Çukur ile futbol sohbeti yapan Schalke 04’ün onursal başkanı Gerhard Rehberg, burada habercilerle Schalke 04 – Galatasaray eşleşmesini değerlendirdi.

İki takımın şansının da eşit olduğuna inanan Gerhard Rehberg; “Maçlara iyi hazırlanan ve şansı olan takımın turu geçebileceğini düşünüyorum” dedi.

Veltins Arena’da oynanacak maça Almanya’da yaşayan Türk futbol severlerin büyük bir ilgisinin olduğu belirten Gerhard Rehberg, taraftar konusu ile ilgili şunları söyledi: “Almanya’da yaşayan binlerce Galatasaray taraftarı, kura çekilisinin hemen ardından Schalke 04 Kulübü’nü aramaya başladı. Bölgemiz Ruhhavzası’nda da binlerce Galatasay taraftarının yaşadığını biliyoruz, ama maalesef Veltins Arena’da oynanacak maç için bilet oldukca sınırlı. Lig maçlarında 62 bin taraftar Veltins Arena’yı dolduruyor ve buna karşılıkta 45 bin kombine bileti olan taraftarımız bulunuyor. Uluslararası maçlar için UEFA Veltins Arena’da 54 bin taraftara izin veriyor çünkü, seyircilerin ayakta izlemesi yasak. Bundan dolayıda ancak 5-6 bin bilet Galatasaray Kulübü’ne verilecek. Maça ilgi duyan Galatasaray taraftarlarının da Schalke 04 yerine, Galatasaray Kulübü’ne başvurmaları gerekiyor”

Arzumuz iki maçıda taraftarların dostluk içinde ve sıkıntısız bir şekilde izlemesidir diyen Gerhard Rehberg, arkadaşı Adem Çukur ile birlikte Schalke04 ve Galatasaray filamalarıyla basına poz verdi.

Loading...