Schalke 04 uyarısı!

Galatasaraylı Hamit Altıntop, UEFA'nın resmi sitesine açıklamalarda bulundu.

Schalke 04 uyarısı!

Galatasaray’ın yıldız futbolcusu Hamit Altıntop, UEFA’nın resmi internet sitesine açıklamalarda bulundu.

Eski takımı Schalke 04 ile eşleşmesini değerlendiren Hamit, yeniden Almanya’ya gidecek olmasından dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.

Hamit Altıntop, “Schalke ile eşleşmek gerçekten mutluluk verici. Mükemmel stat ve şehir bizleri bekliyor.” dedi.

HAMİT’TEN SHALKE 04 UYARISI
Hamit Altıntop, “Schalke ile ilk Şampiyonlar Ligi maçını AC Milan’a karşı oynamış ve o maçta da gol atmıştım. Onlara karşı oynamak çok güzel olacak. Bu seviyedeki maçlar kolay değildir. Kurayı da kolay olarak görebilirsiniz ama Alman kültürünü çok iyi bilirim. Çok disiplinli bir takıma karşı oynayacağız ve bir an bile hata yapmamalıyız İki takım için de ilginç bir karşılaşma olacak” ifadelerini kullandı.

‘TARAFTAR ONLAR İÇİN İTİCİ GÜÇ’
Galatasaray’ın oynayacağı Veltins Arena hakkında da konuşan Hamit, “Stadyumu ve atmosferi çok iyi biliyorum. Bütün maçlarını dolu tribünler önünde oynuyorlar. Schalke’de ilk senemde İntertoto Kupası’ndaki maçımızda bile 55.000-60.000 arasında seyirci vardı. Taraftar onlar için çok itici güç olacaktır. Fakat Almanya’da yaşayan vatandaşlarımızda bizim için bir avantaj. Bizimde maça çok iyi hazırlanmamız gerekir tabii” dedi.

SCHALKE DE MUTLU AMA…
Galatasaray ile eşleşmelerini değerlendiren Schalke kaptanı Höwedes ise Galatasaray’ı hafife almayacaklarını belirterek, “Bizim açımızdan kura tatmin edici ama Galatasaray’ı kesinlikle hafife almayacağız. İstanbul’daki stadı milli maçlardan dolayı biliyorum ve orada bizi çok özel bir atmosferin beklediğini de biliyorum. Mükemmel şehir, mükemmel stadyum ve bizim taraftarlarımızın da oradaki maç için sabırsızlandığına eminim.” ifadelerini kullandı.

Schalke Teknik Direktörü Jans Keller de Galatasaray ile eşleştikleri için mutlu olduklarını ifade ederek, “Şampiyonlar Ligi’ndeki 2. tur kuralarının hiçbirisi kolay değildir ama Galatasaray’a karşı şansımızın olduğunu hissediyorum. Eğer düşündüklerimizi yapıp, kendi potansiyelimizi gösterirsek çeyrek finale kalabiliriz.” dedi.

Loading...