‘Sessizliğe isyan ediyoruz’

Birlik-beraberlik mesajı veren Başkan Aziz Yıldırım'a 'samimi ol' çağrısı...

‘Sessizliğe isyan ediyoruz’

Fenerbahçe taraftar sitesi Antu’da, ‘Kenetlenme İstiyorsanız, Önce Samimi Olun’ başlığıyla yer alan açıklama şöyle:
“Karabükspor yenilgisi sonrası teknik direktörümüz Aykut Kocaman, kameraların karşısına geçti, artık dayanacak gücü kalmadığını belirterek istifasını açıkladı. Akabinde başkanımız Aziz Yıldırım, istifayı kabul etmediğini açıklayarak, suçun Aykut Kocaman`da olmadığını, istifanın sorunu çözmeyeceğini, başarı için kenetlenmek ve destek olmak gerektiğini açıkladı.

Başkanımızın yaklaşık 15 yıllık görev süresinde ilk defa birlik beraberlik mesajları verdiğini gördük. Ancak bu birliktelik mesajını verirken, destek isterken dahi, statta ‘istifa’ diye bağıran taraftarlarımızın Fenerbahçeli olmadıklarını iddia etti, “zamanla ayrışacaklar” dedi.

Sayın başkanın artık bu bakış açısını bırakması, samimiyetle, içtenlikle camiada birlik bütünlüğü sağlayıcı ciddi adımlar atması gerekiyor. Biraz eleştirel yaklaşan herkese yaptığı gibi, ‘Fenerbahçe düşmanı, hain’ diye karalamak yerine, ‘Bu adamlar ne diyor?’ diye kafa yorması şart. Faydadan cok zarar getirecek bu tür yaklaşımlardan kurtulması, camiayı bölen değil yerine birleştiren politikalara odaklanma mecburiyetinde.

Sorunun sadece sportif başarısızlıkta olmadığını, yapılan bunca yatırıma rağmen elimizdeki değerleri bedava yollayıp, yerlerini doldurmak için yapılan transferlere daha yetersiz olmalarına rağmen milyonlarca euro ödediğimizi hepimiz görüyoruz. Yani devre arasında 2-3 flaş transfer yaparak bu problemi çözemezsiniz.

Sportif başarıdan önce, yok olan lobi gücümüzü nasıl eski haline getiririm, hakemler ve federasyondan söylenmemiş sözler, yapılmamış eylemler için verilen kötü niyetli cezalara karşı nasıl bir yaptırım uygularım diye düşünmeli, milyonlarca taraftarın uğranılan haksızlıklar karşısındaki isyanını görmeli ve etkin bir şekilde planlama yapmalısınız.

Taraftarla, federasyonla, medyayla, kamuoyuyla iletişim kopuk. O kadar olay oluyor kulüpten tıs yok. Tepki yok, yaptırım yok. Türkiye`nin en büyük STK`sı dediğimiz Fenerbahçemiz atalet içinde. Fenerbahçemiz fırtınada, kaptansız kalmış bir gemi gibi. Sahipsiz ve başıboş görünüyor.

Ancak bu duruma camiamızın çıkarlarını herşeyin üzerinde tutan fertler olarak daha fazla müsaade etmemeliyiz. Bu camianın en buyuk destekçisi her zaman büyük Fenerbahçe taraftarı olmuştur. Alkış olduğu gibi tepki de olması doğaldır. Yıllardır süre gelen sen-ben kavgasının yerine artık ‘biz’ denilmesi zamanı gelmiştir.

Sayın Başkan, aylardır camia ile iletişim kurmadınıız. Bizler “o bunu yaptı şu bunu yaptı” yerine doğru icraatlerle camiayı yönetmenizi bekliyoruz. Bizlere vaatler yerine başarı vermenizi istiyoruz. Sorunun 1-2 takıma yenilmek olmadığını bilmenizi, yapılan onca yanlışa sahip çıkmak yerine, öz eleştiri yapmanızı, başarısızlığımızı isteyen kesimlere karşı sessiz kalmanıza isyan ettiğimizi bilmenizi istiyoruz.

Şu anda kimse, 15 yıllık başkanlık süresince verilen emeklerin, yıpratıcı 3 Temmuz sürecinin hatırına sesini çıkarmıyor. Ancak kusura bakmayın Fenerbahçeliler için, önce Fenerbahçe gelir. Kimse bu 105 yıllık çınarı sahipsiz, gururu kırık, başı önde görmek istemez.

Sorunları örterek değil üstüne giderek çözebiliriz. Bugüne kadar yapmadığınız, son birlik beraberlik çağrısını sadece kötü günde değil, iyi günde de yapsaydınız, öz eleştiri yapmayı unutmasaydınız, bugün bu konuları tartışmıyor olurduk. Geçmişten ders alarak geleceğe umutla bakmak istiyoruz. İcraat istiyoruz, etkin bir yönetim istiyoruz. Yenilsek bile suçlu aramadan, gündem değiştirmeden önümüze bakmak istiyoruz. Geçmiş yıllarda da kötü günler geçirdik, ancak “Hep Destek Tam Destek” olduğunda neler yaptığımızı hep beraber yaşadık.

Sayın başkan artık bırakın bu camianın fertlerinin Fenerbahçeliliğini sorgulamayı da, son açıklamanızda talep ettiğiniz birlik, beraberlik için ilk adımı siz atın. Ancak bu adımı gönülden ve samimiyetle atın. Atın ki, bu büyük camia kudretini ortaya çıkarsın, üzerindeki ölü toprğını silkip atsın.”

Loading...