Song’un unutamadıkları

Rigobert Song, Gheorghe Hagi ve Şenol Güneş'e övgüler yağdırdı.

Song’un unutamadıkları

Galatasaray ve Trabzonspor’da forma giyen Kamerunlu eski futbolcu Song, ülkesinin yerel kıyafetleriyle Türkiye’den giden heyetin akşam yemeğine katıldı. Gazetecilerin sorularını cevaplayan Song, eski takım arkadaşlarının bazılarıyla hala iletişim halinde olduğunu kaydetti.

Türkiye’deki futbolla dünyanın diğer yerlerindeki futbolun karşılaştırılamayacağını ifade eden Song, “Her ülkenin kendine has futbolu ve enerjisi vardır. Türkiye’de insanlar futbolu seviyorlar ve buna enerji veriyorlar. Bununla mutlu oluyorlar” dedi.

Türkiye’de unutamadığı anıları arasında önemli iki şampiyonluk ve bir Türkiye Kupası bulunduğunu hatırlatan Song, “Galatasaray’da oynadığım iki yılda da şampiyon olduk. Trabzonspor’da oynadığım zamanda Türkiye Kupası’nı kazandık. Bunlar benim en güzel anılarım. Hagi, hoca beni Türkiye’ye getiren isimdi. Bende onun yeri farklı. Şenol Güneş benim için baba gibiydi. Fatih Terim’le hiç çalışmadım, ama kişisel olarak kendisini çok seviyorum” diye konuştu.

Fransa’da yaşayan Song, Kamerun’a gelip gidiyor ve Türk işadamlarıyla ülkesinde ticaret yapıyor. Paris’te profesyonel futbol eğitmeni olmak için eğitim alan Song, Kamerun milli takımının bütün organizasyonlarında öncülük yaptığını dile getirdi.

Trabzonspor’dayken kolbastı oynadığını ve bunu unutmadığını belirten Kamerunlu eski futbolcu, Trabzon’daki takım arkadaşı Ibrahima Yattara’nın kendisinden daha güzel kolbastı oynadığını belirtti.

Savunmanın şefi olarak bilinen Song, Trabzonspor ve Şenol hocanın ilerde büyük başarılar elde edeceğine dikkat çekerek bu enerjiye sahip olduklarını söyledi.

“Türkiye’de hangi takımla çalışmak istersiniz?” sorusuna cevap bulmakta zorlanan Song, “Benim için çok zor bir soru bana güveni verecek her takıma gelirim. Her zaman Türkiye’deyim. Tecrübelerimi paylaşmak isterim” dedi.

Loading...