Şota’nın penaltı isyanı

Şota Arveladze, İstanbul BŞB maçı sonrası açıklamalarda bulundu.

Şota’nın penaltı isyanı

Kasımpaşa Teknik Direktörü Şota Arveladze, İstanbul Büyükşehir Belediyespor maçında karşılaşmanın hakeminin vermiş olduğu penaltı kararının oyunu etkilediğini söyledi.

Takımının kendi sahasında İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a 2-0 mağlup olduğu karşılaşmanın sonrasında düzenlenen basın toplantısına katılan Gürcü hoca, “Maçı kaybettiğimiz için üzgünüz.” diyerek şunları söyledi:

“Bu maç puan açısından önemliydi. 2012 yılını mutlu bitirmek istiyorduk. Aslında maçta kötü de oynamadık. İlk 15 dakika hariç oyunun hakimi bizdik. Ancak hatalı verilen bir penaltı kararı oyunu etkiledi. Bu penaltıdan oyuncularda etkilendi. Maç içinde bulmuş olduğumuz pozisyonlardan yararlanamadık. Kontraataktan ikinci golü yedik. İyi mücadele ettik fakat olmadı. Kazanma isteğimizi gösterdik maalesef olmadı.”

Bir gazetecinin, “Taraftarların sizi istifaya davet etmesini nasıl yorumluyorsunuz ?” sorusuna Arveladze, “İyi bir şey değil tabiki” cevabını verdi.

Basın toplantısına katılan kaleci Isaksson da “İlk 15 dakika rakip iyi oynadı. Biz istediğimiz oyunu bu dakikalarda gösteremedik. Güzel oynarken penaltıdan gol yedik. Çok ağır bir karar oldu. Daha sonra girdiğimiz pozisyonları değerlendiremedik.” diye konuştu.

Basın toplantısında yer alan Ali Bilgin ise “Son haftalarda istediğimiz oyunu sahaya yansıtamıyoruz. Bugün ilk 15 dakika hariç oyunun hakimi bizdik. Pozisyonlara girdik. Tabiki penaltı kararı takımın motivasyonunu bozdu. Bu saha şartlarında bu kadar mücadele edebildik. İkinci yarı takımı iyi yerlere taşımak istiyoruz.” dedi.

Loading...