Süper Lig’e geliyor mu?

Wesley Sneijder'den Fenerbahçe'ye yeşil ışık...

Süper Lig’e geliyor mu?

İtalya Serie A takımı Inter, Hollandalı oyuncusu Wesley Sneijder ile yol ayrımına geldi. Milano’da Inter Asbaşkanı Rinaldo Ghelfi ve menajer Marco Branca ile Sneijder’in menajeri Soren Lerby arasında iki saat süren bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıdan iki taraf da mutsuz ayrılırken, Sneijder’in menajeri Fenerbahçe’ye yeşil ışık yaktı. İtalyan basını da yıldız oyuncunun Fenerbahçe’ye geleceğini iddia etti.

Toplantı sırasında 2015’e kadar takımla sözleşmesi bulunan futbolcuya Inter yönetimi, ek ücret ödemeden sözleşme süresini bir yıl daha uzatma teklifinde bulunarak, dolaylı olarak futbolcunun alacağı ücrette indirime gitmeyi teklif etti. Sneijder ise teklifi reddetti.

Toplantının ardından Soren Lerby’in, yabancı bir ekibin 28 yaşındaki Sneijder’i almaya hazır olduğunu söylemesi, kulislerde isim vermeden Fenerbahçe’ye yeşil ışık yaktığı yönünde yorumlandı. Sneijder ise, “Bu koşullarda imza atmam için bir neden yok” diyerek, menajerinin sözlerini destekledi. Hollandalı yıldız ayrıca, Marco Branca’nın bir kaç gün önce dile getirdiği, “Sözleşmeyi imzalamadan oynayamaz” sözlerine atıfta bulunarak, “Oynayamadığım bir ortamda yeniden anlaşmaya gitmem nasıl beklenebilir” yorumunda bulundu.

Öte yandan Hollandalı yıldız futbolcu Wesley Sneijder’in Pazartesi günü kulübü ile yaptığı görüşmeden sonra bir muhabirin “Fenerbahçe” sorusuna tepkisi ilginçti.

 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

 

Inter Başkanı Massimo Moratti’nin durumu yumuşatmaya yönelik sözleri dikkat çekti. Moratti, “Şimdi Sneijder’in cevap verme zamanı. Anlaşabilirsek ne ala. Aksi takdirde bizimle kalır, kondisyonu düzelince de oynar” dedi. Branca’nın sözleri, “Futbolcu tehdide maruz kalıyor” yorumuyla, İtalyan Futbol Oyuncuları Derneği’nden de tepki toplamıştı.

Loading...