Taraftarlar tekme tokat!

Olin Edirne taraftarları ile Beşiktaşlı taraftarlar arasında kavga çıktı.

Taraftarlar tekme tokat!

Edirnespor Gençlik Kulübü takımının taraftarları ile Olin Edirne ile basketbol maçı için Edirne’ye gelen iki otobüs Beşiktaş taraftarı arasında kavga çıktı. Birbirine giren iki takımın taraftarlarını, polis havaya ateş ederek dağıttı. Çıkan olaylarda bir Edirnespor taraftarı yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Bölgesel Amatör Lig 11. Grup takımlarından Edirnespor Gençlik Kulübü, kendi sahasında en yakın rakibi Sultangazispor ile karşılaştı. Karşılaşmanın 82'nci dakikasında maçın yardımcı hakemine kar topu atılınca karşılaşma 15 dakika durdu. Devam eden karşılaşmayı ise Edirnespor Gençlik Kulübü 4-2 kaybetti.

Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne ile Beşiktaş ise Mimar Sinan Kapalı Spor Salonu'nda karşılaştı. İki takım taraftarları arasında dostluk rüzgarları eserken, karşılaşmayı Beşiktaş 67-83 kazandı. Maçın ardından 100 kadar Beşiktaş taraftarları, meşhur Edirne tava ciğeri yedi. Bu sırada ise 25 Kasım Stadı’ndan çıkan Edirnespor taraftarları ile yemek yiyen Beşiktaş taraftarları arasında sözlü atışmalar oldu. Tartışma kavgaya dönüşünce, taraftarlar tekme, tokat ve sopalarla birbirine girdi.

Çıkan arbedede Mahsur Gülnihan isimli Edirnespor Gençlik Kulübü taraftarı yaralandı. Olaylara müdahale eden polis yeterli olamayınca, iki grubu havaya tabancayla ateş atarak dağıttı.

Loading...