Terim onu istiyor

Sol tarafta yaşanan kriz üzerine Barcelona'nın yıldız oyuncusu gündeme geldi.

Terim onu istiyor

Önümüzdeki sezon hem Türkiye'de hem de Avrupa'da söz sahibi olmak isteyen Galatasaray'da, Hakan Balta'nın ameliyat masasına yatacak olması, solbek pozisyonunda küçük çaplı bir krize yol açtı. Teknik direktör Fatih Terim'in bu bölgeye takviye için hemen harekete geçtiği belirtilirken, gündeme ise önceki gün Milan'lı Taiwo ile Barcelona'dan Adriano alındı. Terim'in, her iki futbolcu hakkında kurmaylarından gelen raporları incelediği ve ilk tercihini Adriano'dan yana kullandığı belirtildi. 28 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun, Katalan ekibinde bu sezon yedek bekleme olasılığının da fazla olması sebebiyle takımdan ayrılma ihtimalinin bulunduğu öğrenildi.

TAFFAREL DEVREYE GİRDİ

Barça'nın bu bölgeye Valencia'dan Jordi Alba'yı alması, Eric Abidal'in de futbola geri döneceğinin belirtilmesi sonrasında bunu bir avantaj olarak kullanmak isteyen Aslan'ın, devreye 27 yaşındaki oyuncunun vatandaşı kaleci antrenörü Taffarel'i soktuğu bildirildi. Kulübüyle 2014 yılına kadar sözleşmesi bulunan ve 10 milyon Euro değerindeki Adriano'nun kiralık olarak alınabilmesi için tüm imkanların seferber edileceği gelen haberler arasında yer alıyor. Olumsuz bir durum halinde ise rota hemen Taiwo'ya çevrilecek.

B PLANI RIERA

Sarı-Kırmızılılar'da solbek için arayışlar sürerken, elbette teknik direktör Fatih Terim ve kurmayları her türlü olumsuzluğa karşı B planını da göz önünde bulundurmayı ihmal etmiyor. Solbek pozisyonu konusunda gündeme gelen ve gelecek isimler konusunda yaşanması muhtemel bir negatif durum halinde Fatih Hoca'nın, Albert Riera'yı burada oynatma ihtimalinin bulunduğu belirtildi. Geçtiğimiz sezon zaman zaman Terim'in fazla da olmasa, bu bölgede oynattığı Riera'nın görev verilmesi halinde elinden geleni yapacağını Terim'e ilettiği ifade edildi. Terim'in, İspanyol futbolcuyu Avusturya'da ve İstanbul'daki antrenmanlarda savunmada denemesi de, bu fikre çok sıcak baktığının bir göstergesi olarak gösteriliyor.

Loading...