‘Terim’e not verecek…’

Adnan Öztürk, katıldığı bir söyleşide öğrencilerin sorularını yanıtladı.

‘Terim’e not verecek…’

Aydın Üniversitesi Risk ve Girişimcilik Okulu öğrencilerinin konuğu olan Galatasaray Asbaşkanı Adnan Öztürk, öğrencilerin kendi şansı ve Galatasaray ile ilgili sorularanı bir arada yanıtladı.

Öztürk, sarı-kırmızılı takımla ilgili birçok konu hakkında samimi açıklamalar yaptı. İşte Adnan Öztürk’ün o açıklamaları…

“TÜRKİYE’NİN PROBLEMİ EĞİTİM”
“Çok uyumlu bir çalışan insanım. Biraz da mükemmeliyetçiydim. Benim sinirim de sevgim kadar önemli. Kaale almayacağım insanlara sinirlenmiyorum. Üzerime geldiklerini düşünmüyorum. Kaale almıyorum, aldığım zaman da cevabını veriyorum. ”

“Türkiye’nin en önemli problemi eğitim. İyi bir eğitim aldığınız ve önemli bir camiaya da girmeyi başardığınız zaman önemli değişklikler olabiliyor. Galatasaray Eğitim Vakfı’ndaki görevim en çok önem verdiğim makam. Galatasaray Başkan Yardımcılığı daha mı az, dugusal olarak evet.”

“Galatasaray başkanlığı seçiminde aday olduğumuz zaman Adnan Polat profesyoneller bu işi yapmaz demişti. İki başkan da gelirlerini açıkladığı zaman onlardan eksiğim yokmuş diye şükrettim. Çocuklarımızı eğitim anlamında çok ciddi eksiklerimiz var.

“HALI SAHANIN ÜZERİNE BİR PANKART ASIYORLAR…”
Alt yapıya yeterince önem verilmiyor demeyelim de hiç önem verilmiyor. Olimpiyatlardan bahsederken iki ayağından da bahsetmek lazım. Paraolimpik de var. Olimpiyatlar Türkiye açısından çok acı bir durum. Olimpiyatlara katılım açısından orta ölçekli bir Afrika ülkesinden daha kötüyüz. Türkiye sporda ne halde diye kendi kendine sormamız lazım. Sporda atak falan yapmıyoruz. Salona güzel bir yemek takımı alıyorsunuz ama mutfakta bir şey yok. Türkiye spor kavramını bir kere daha gözden geçimeli. Galatasaray olimpiyatlara ferdi bazda oyuncu gönderemedi. Ben bunu yönetim kurulu toplantısında da yüksek sesle söyledim. Beyoğlu’nda bir okulda kulüp kuruyorlar ve hedefini de olimpiyatllarda altın madalya kazanbilecek oyuncu gönderemesi utanç verici. ”

“Halı sahanın üzerine bir tane bez pankart asıyorlar Galatasaray Futbol Okulu. Olmaz böyle bir şey. Onların kaldırılması için çalışacağım.”

“FATİH TERİM’E NOT VERECEK KADAR BİLGİLİ DEĞİLİM”
“Fatih Terim’in yöneticiliği hakkında fikir yürütmem mümkün değil. Yönettiği sektör ile benim uzmanlık ilişkim sııfır. Benim Fatih Terim’e not vermem için futbolcu olmam lazım. Uzmanı olmadığım bir konuda yorum yapmam. Son derece büyük bir tecrübe, başarılı. Türkiye’de futbol konusunda büyük bir marka. Yöneticiliği konusunda iyi midir kötü müdür bilemem.”

“Aslanla, kaplanla kimse koşmaz. Hiyerarşi ile profesyonelliği kullanan kişi başarılı olur. Takımınıza, kulübünize sahip çıktığınız zaman, ben hata yapsam bile benim başımdaki adam telafi eder güveni verirseniz başarılı olursunuz.

Sahadan ben sorumluyum dedim kıyamet koptu. Ben kimseyi yem olarak kullanmadım. Fatih Hoca da böyle yapıyor. ”

ALEX BÜYÜCÜ MÜYMÜŞ!..
“Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş, hiper önemli camialar… Buralardan çok yöneticiler, sporcular gelip geçti. Hiçbiri kulüpten daha büyük olamaz. Caimayla aktif görevi bittiği zaman gider. Bu dönemi içersinde büyücülük yapan varsa onu bilemem. Hiç kimse kurumların üstünde değildir.”

“İNAN KIRAÇ İLE YAKIN MESAİ HARCIYORUZ”
“İnan Kıraç konusuna geldiğimiz zaman; İnan Kıraç ile çok yakın mesai harcıyoruz. Şu anda başkan adayı olmayı düşünmüyorum. Bir kere özel hayatınızı, iş hayatınızı riske atıyorsunuz. Büyük zaman gerektiren şeyler. Bunlar 3 aylık 5 aylık işler değil. Bir daha ki seçimlerde düşünür müyüm çok da emin değilim. İzin de icazet de almayız kimseden. Bu yönetimin süresinin bitmesine epey zaman var. Bir buçuk sene çok uzun sene.

Spor yöneticliği çok ciddi bir iş. Bir sektör olduğunu inanıyorum. Ben hazır cevaplılığı seviyorum. Bana da orta geliyor. Sadri Başkan’dan da güzel bir orta geldi. Sadri Başkan, Galatasaray Alex’i de alsın demiş. Ünal Bey de her zaman ki cevaptan olsun dedi ben de öyle dedim.”

“KURUMSALLAŞMA 3-4 YIL SÜRER”
“Bu geçiş kolay olmaz. Her şey iyi giderse 3-3,5 sene sürer.”

Loading...