Tesiste silahlar patladı

PTT 1. Lig'de mücadele eden Ankaragücü'nde sular durulmuyor.

Tesiste silahlar patladı

Dün akşam saat 19.00 sıralarında Beştepe Tesisleri’ne gelen bir grup taraftar, güvenliği aşarak idari binaya ‘Defolun gidin’, ‘S… git Cemal Aydın’ yazdıktan sonra tesisleri terk ettiler.

Gece saat 02.00 civarlarında aynı grup içerisinden kimlikleri emniyet tarafından bilinen grup, yeniden Beştepe Tesisleri’ne geldi. İdari binaya saldıran grup, binanın dışı ve içindeki camları ve oda kapılarını kırarak havaya 4 el ateş etti ve tesisleri kaçarak terk ettiler. Kampta bulunan futbolcular, silah seslerinin ardından korku dolu dakikalar yaşamaya başladı. Yataklarından fırlayan oyuncular, en üst kata sığındılar. Uzun süre burada bekleyen futbolcular ve güvenlik görevlisi, olayı yönetime iletti. Yönetim, tesislere gelerek emniyet güçlerine haber verdi.

Tesislere gelen asayiş ekipleri mermi çekirdeklerini topladı. Ardından bina içerisinde parmak izi araştırması yaparak, olayı yapan kişilerin isimlerini belirledi.

Ankaragücü Kulübü Başkanı Atilla Süslü, olayla ilgili henüz açıklama yapmadı. Yönetimdeki bazı isimler ise “Kimseyle husumetimiz yok. Bahsedilen isimlerin hepsi Ankaragücü’ne hizmet etmiş isimlerdir. Bu olay şahıslara değil, Ankaragücü camiasına yapılmıştır” ifadelerini kullandı.

Loading...