‘Tigana’yı tokatlayacaktım’

Beşiktaş'ın eski yöneticisi Kolot, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

‘Tigana’yı tokatlayacaktım’

Beşiktaş’ın eski yönetici Celal Kolot, siyah beyazlı takımda görev yaptığı dönemde yaşadığı ilginç bir oalyı anlatırken; Jean Tigana ile ilgili şok bir söz söyledi.

Hürriyet Gazetesi’ne konuşan Kolot, Sakaryaspor’u 1-0 yendikleri maçın ardından Fransız teknik adama çok sinirlendiğini belirtirken; “Yürürken Tigana’ya omuz attım. Karşılık verseydi çok kötü şeyler olabilirdi. Onu tokatlayabilirdim” dedi.

“TİGANA’YI TOKATLAYABİLİRDİM”
Tigana döneminde bir Sakarya maçı vardı. Sakaryaspor gibi mütevazı bir rakibe karşı 1-0 galipken, takımı geriye çekip 85’te gol yememiz şampiyonluk ümitlerimizi söndürmüştü. En üzüldüğüm ve ağladığım maç odur. Tigana’nın, efsane oyuncumuz Ali Gültiken’i hem odasından kovması hem de otobüste bütün takımın önünde bağırması Beşiktaşlı olarak ağırıma gitti. Ben de ona cevap verdim, ‘Bağırmanın yeri burası değil’ dedim. Kampta Ali Gültiken ile beni otele ve soyunma odasına istemedi. Ertesi sabah kahvaltıda karşı karşıya geldik. Yürürken Tigana’ya omuz attım. Karşılık verseydi çok kötü şeyler olabilirdi. Onu tokatlayabilirdim.

“BEŞİKTAŞ, F.BAHÇE YA DA G.SARAY GİBİ OLMAZ”
Beşiktaş hiçbir zaman F.Bahçe, G.Saray olamaz. Beşiktaş’ı tutan insanlara baktığınız zaman rakip takımların taraftarlarından çok farklı olduğu gözlemlenir. Örneğin Beşiktaş’ta işadamından çok memur, işçi bulunur. Kısacası halkın takımıdır. Onursal Başkanımız Seba gidene kadar Beşiktaş bu tarife uyuyordu. Takımda az transfer, çok altyapı vardı. Fakat onun ardından altyapı olmadan çağ atlama hayali kuruldu. Pahalı transferler 1 yıllık geçici başarı da getirse, 11 puandan şampiyonluğu vermemiz bu ağırlığı kaldıramadığımızı gösterdi. O günden itibaren başlayan değişim, aslında Beşiktaş’ta yaşanacak sonun başlangıcıydı. Yüze yakın oyuncu transferi, 15 teknik direktör değişikliği ve tazminatlar beni üzüyor.

İNÖNÜ’NÜN TEK TRİBÜNÜ BİLE YETER
Mimarlıkta olmazsa olmaz yoktur. Beşiktaş, İnönü Stadı’ndan çıktığında başına büyük dertler açılabilir. Tek tribüne oynayalım ama yine İnönü’de oynayalım. Olimpiyat’a ve Kasımpaşa’ya gitmekten iyidir.

Loading...