Trabzon’dan Yattara açıklaması

Trabzonspor Kulübü, Yattara'nın bazı yayın organlarında yeralan iddialarına açıklamayla cevap verdi.

Trabzon’dan Yattara açıklaması

Yattara’nın Başkan Sadri Şener, Asbaşkan Nevzat Şakar ve Teknik Direktör Şenol Güneş’e gerçek dışı beyanlara dayalı haddini aşan sözlerle eleştirilerde bulunduğu belirtilen açıklamada, “Gerçek kimliğini de bu şekilde kamuoyuna göstermiştir” denildi.

Kulübün internet sitesinde “Yattara’nın saçmalıkları” başlığıyla yayınlanan açıklamada, bu futbolcunun Belçika’dan transferi sonrasında Trabzonspor’da gerek maddi gerekse de manevi anlamda büyük değer kazandığı hatırlatıldı, bunun da bordo- mavili camianın sunduğu olanaklarla gerçekleştiği ifade edildi. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

“Geçmişini bu şekilde unutup, her zaman kazandığı kapıya fütursuzca laf söyleyebilen bu zihniyetin neden Trabzonspor’dan uzaklaştığı da bugün çok daha iyi anlaşılmaktadır. Yattara etrafa saldıracağına, özellikle son dönemde kazandığı rakamları hak edip etmediğini kendisine sormalıdır. Türkiye’yi dünya üçüncüsü yapan, gerek sporculuk gerekse de teknik adamlık kariyeri boyunca sayısız kupa kazanan Teknik Direktörümüz Şenol Güneş’e futbol anlamında söz söyleme cesareti göstermesi de nasıl bir ruh hali içerisinde olduğunu ortaya koymaktadır.

Son olarak ayrıldığı kulüple ve ülkeyle ilgili de benzer değerlendirmelerde bulunması Yattara’nın özeleştiri kavramına lügatinde yer vermediğinin en çarpıcı ispatıdır. Çok açık görülmektedir ki; kendi deyimiyle bu ülkede de mevkisinde üçüncü oyuncu konumuna düşen Yattara’nın, başkalarına suç bulacağına biraz da kendisini sorgulamasının zamanı gelmiş hatta geçmektedir. Dileriz ki Yattara, aynı tutarsız yaklaşımını yeni sözleşme imzaladığı kulübüne karşı göstermez ve ağzından çok futboluyla konuşma yolunu tercih eder.”

Loading...