‘Türkiye’nin her yerinde…’

Ünal Aysal, Bağdat Caddesi'ndeki GS Store ve transfer hakkında konuştu.

‘Türkiye’nin her yerinde…’

Galatasaray Kulübü, Alman otomotiv devi Opel ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

DEV İŞBİRLİĞİ
Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen imza töreninde Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik ve Galatasaray İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan yer aldı.

İki farklı sektörün iki farklı liderinin aynı amaçla bir araya gelişine vurgu yapan Aysal, “Galatasaray ve Opel; başarılarla dolu tarihi geçmiş, global marka olma ve bilinilirlik gibi birçok ortak değeri paylaşıyor. Dünya standartlarında işler yapan Opel ile işbirliğine gitmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Opel gibi büyük ve uluslararası markalarla gerçekleştireceğimiz tüm iş ortaklıkları kulübümüzün gerek saha içi gerekse saha dışında büyümesi ve başarılı olmasına yardımcı olacak. Opel ile dostluk ilişkileri çerçevesinde çalışarak beraber yeni başarılara ortak olmak için sabırsızlanıyoruz” dedi.

Galatasaray ile işbirliğinden ötürü mutlu olduklarını belirten Opel Türkiye Genel Müdürü Özcan Keklik, “Anlaşmanın hem Türk sporun hem Galatasaray’a hayırlı olmasını diliyoruz. Opel Türkiye olarak kaynaklarımızı toplumla paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Sosyal sorumluluk bilinciyle ülkemize ve insanlarımıza katkı sağlayacak spor, eğitim ve kültür alanlarında bugüne kadar çeşitli projelere destek verdik. Bu desteğimize şimdi spor alanında güzide bir kulubümüzle devam etmemiz marka sorumluluk bilincimizin somut bir göstergesi. Ümit ediyorum bu yıl Opel, Galatasaray Spor Kulubü’ne uğur getirir ve tüm branşlarda başarılı sonuçlar elde eder. Bu arada Şampiyonlar Ligi’nde 2. Tur’a yükselen Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı’na da başarılar diliyoruz” diye konuştu.

TRİBÜN İSMİ OPEL OLACAK
Sponsorluk anlaşması doğrultusunda Galatasaraylı tüm sporcular, idari ve teknik heyet üyeleri ile kulüp çalışanları Opel marka araç kullanacak. Ayrıca Türk Telekom Arena Güney Tribünü’ne Opel ismi verilecek.

GS STORE AÇIKLAMASI
Türk Telekom Arena'da gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Aysal, Fenerbahçe derbisi öncesi ve sonrasında Bağdat Caddesi’nde açılan GS Store’a Fenerbahçeli taraftarlar tarafından meşale atılması konusunda, “”Bunlar sporun üzücü taraftarları. Fanatizmin ülkeye getirdiği etkilerdir. Türk spor severinin bu tip olaylara karışmayacağı inancını taşıyorum. Her takımın Türkiye’nin her yerinde mağaza açma hakkı var. Açmalı da. Fenerbahçe’nin Beyoğlu’nda satış noktaları var. Onların saygıyla karşılıyoruz. Fenerbahçe camiasının saygı göstermesini bekliyoruz. İnşallah bu tip olaylar bir daha tekrar etmez” dedi.

“BİR YADA İKİ OYUNCU ALACAĞIZ”
Galatasaray Başkanı, transfer çalışmalarıyla ilgili olarak ise “Devre arasında takıma takviye yapılması için genel konsensüs var. Trabzonspor maçı sonrası bu kararımızı gözden geçireceğiz. İzlediğimiz futbolcular var. Teknik ekibimizle yapacağımız toplantıda alınacak karara göre bir ya da iki oyuncu alacağız” ifadelerini kullandı.

“BİR ÜST TURA ÇIKMAYA MÜSAHİT”
Şampiyonlar Ligi başladığında belirlemiş oldukları gruptan çıkma hedefini gerçekleştirdiklerini vurgulayan Aysal, bundan sonraki hedefleri konusunda şunları kaydetti:
“Bir Fransız atasözünde ‘Yemek yedikçe iştah açılır’ biz hedefimize doğru ilerliyoruz. İlk hedefi gerçekleştirdik. Önümüzdeki hedefleri teker teker karşılaşmak zorundayız. Ben teknik heyet ve oyuncularıma güveniyorum. Onların kalitesi bir üst tur daha atlamaya müsait görünüyor. Kısmette ne varsa o çıkar. Kurayı ben değil, Lutfi Arıboğan çekecek. Gönlümden İspanyol ile Alman takımları geçiyor.”

Lutfi Arıboğan ise “Başkanın uğrununa inanıyorum. Şampiyonlar Ligi grupları çekildiğinde en güzel kurayı biz çekmiştik. Şimdi zor bir döneme geldik. Bunların arasındna ülke ayrımı yapmak istemiyorum. Hangi takım olursa başarılı olup iyi mücadele edeceğimize inanıyorum.” diye konuştu.

Loading...