Türkmen ateş püskürdü

Orduspor'da başkanı Nedim Türkmen, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türkmen ateş püskürdü

Spor Toto Süper Lig takımlarından Orduspor’un Başkanı Nedim Türkmen, 26 yıl aradan sonra Orduspor’u Süper Lig’e çıkardıklarını, geçen yıl zor bütçelerle ligde kaldıklarını, bu yıl ise büyük bütçeye sahip Galatasaray’ı bile yenmelerine rağmen takımın hala bir göğüs reklamı bile olmadığını dile getirerek isyan etti.

Orduspor’a mali anlamda yeterince destek alamadıklarına yakınan Başkan Nedim Türkmen, bütçe imkanları doğrultusunda ikinci yarıda transfer yapmayı planladıklarını söyledi. Takımın lige iyi bir başlangıç yaptığını ancak şuanki konumununda iyi olduğuna değinen Türkmen, “Bu takımı ne zorluklarla Süper Lig’e çıkardığımızı herkes biliyor. Bu sezon Galatasaray gibi çok güçlü bütçeye sahip bir takımı bile yendik. Ancak ligin ilk yarısı bitiyor hala bir göğüs reklamımız bile yok. Ordusporumuzun kendi tekstil markası olan ‘Sporza’nın reklamını yapıyoruz” dedi.

TRANSFER YAPACAĞIZ
Devre arasında transfer yapacaklarınıda ifade eden Başkan Nedim Türkmen, “Orduspor’da forvetten bol birşey yok. Şuan David Barral sakat, Stancu ve Hasan Kabze var. Hocamızın 19 yaşında altyapıdan keşfettiği Murat Torun kadromuzda var. Hocamızın vereceği listeye göre elbette transfer yapacağız. Ama devre arası yapılan transferler genelde verimli olmuyor. Sebebide gelen oyuncular genellikle takımlarında forma bulamayan, kadroya giremeyen oyuncular oluyor. Bu bir risk ve sonuç olarak bu riski göze alıp devre arası çalışmalar yapacağız. Takımdan ayrılacaklarda yeni katılacaklarda olacaktır. Sadece transfer yapmak önemli değil. Anadolu takımları ayakta kalabilmek için her yıl altyapıdan iki oyuncu çıkartabilmeli ve oyuncu satabilmelidir” diye konuştu.

STANCU’NUN DEĞERİ 15 MİLYON EURO
Başkan Türkmen, Galatasaray’dan aldıkları ve 4 yıllık sözleşme imzaladıkları Rumen oyuncu Bogdan Stancu’nun isabetli bir transfer olduğunuda belirterek, “Hocamızın isteği ile belli bir bonservis yükünün altına girerek Stancu ile 4 yıllık sözleşme imzaladık. Orduspor’a sağladığı katkılar ortada ve yerinde bir transfer yaptığımızı düşünüyorum. Şu an yurt içi ya da yurt dışından bir teklif gelse 15 milyon Euro’nun altında bir değere satmayı düşünmem” dedi.

Loading...