‘Üç büyüklerden teklif aldım’

Dortmund'un formasını giyen İlkay Gündoğan açıklamalarda bulundu.

‘Üç büyüklerden teklif aldım’

Borussia Dortmund’un formasını giyen İlkay Gündoğan NTVSpor’da yayınlanan ”Futbol Aktüel” programında birbirinden çarpıcı açıklamada bulundu.

Türkiye’de mücadele eden 3 büyük kulüpten de teklif aldığını belirten İlkay, ”Babam ve amcam aynı zamanda menajerliğimi de yapıyor. Resmi teklif almadım ancak tabi ki Türkiye’deki 3 büyük kulüple telefon görüşmeleri oldu. Onlara da çok teşekkür ettik. Çünkü Dortmund’ta 2015’e kadar sözleşmem var ve ben bu süre boyunca takımdan ayrılmayı düşünmüyorum” dedi.

‘İLK TEKLİFİ ALMANYA’DAN ALDIM’
Almanya milli takımını seçme süreci hakkında da açıklamalarda bulunan gurbetçi futbolcu, ”Kariyerimde aldığım en zor kararlardan biriydi. Sonuçta Almanya’da büyüdüm, burada okula gittim ve futbola burada başladım. Milli takım olarak da ilk teklif Almanya’dan geldi. U 18 milli takımında oynarken Almanya teklifte bulundu. Bundan birkaç gün sonra da Türkiye’den teklif geldi ancak Türkiye’den gelen teklifte beni bir seçmeye davet etmeleriydi. Çok düşündüm ve son olarak Almanya kararını verdim. Beni hemen maça çağırdılar. Brezilya ile oynanan hazırlık maçında forma giyemedim. İlk resmi maçımı Belçika’ya karşı oynadım’ diyerek sözlerine devam etti.

Dortmund’un başarılı hocası Jürgen Klopp’un da kendileri için bir baba gibi olduğunu belirten İlkay, Klopp’un takımdaki herkesi çok iyi motive ettiğini, yaptığı konuşmalarla maç önemli ya da önemsiz ayırt etmeden çok iyi motive olduklarını da sözlerine ekledi.

Hedefinin bir gün Almanya dışına çıkmak olduğunu söylerken, ”Benim de hedeflerim arasında İspanya ya da İngiltere de forma giymek var. Premier League ve La Liga en sevdiğim ligler. Eğer nasip olursa bir gün buralarda da forma giymek isterim” dedi.

Loading...