‘Üstünlüğü sona erdi’

Albayrak, F.Bahçe derbisinin sonrası yaşananları değerlendirdi.

‘Üstünlüğü sona erdi’

Sezonun son derbisi nefes kesen mücadele sonrası Galatasaray'ın zaferiyle sonuçlandı.

Ezeli rakibi Fenerbahçe'yi 2-1'lik skorla dize getirip zirvede doludizgin yoluna devam eden sarı kırmızılılar mutluluk sarhoşluğu yaşarken Galatasaray Futbol Komitesi Üyesi Abdürrahim Albayrak, derbi galibiyetini Hürriyet'e anlattı. Fenerbahçe'nin artık kendilerine karşı psikolojik üstünlüğünün kesinlikle sona erdiğini ve tarih olduğunu kaydeden Albayrak, şunları söyledi…

BENİ SOYUNMA ODASINDA SAKİNLEŞTİRDİLER
F.bahçe'ye Arena'daki ilk derbide yenilmiştik. Artık Fenerbahçe'nin, Galatasaray'a karşı psikolojik üstünlüğü kesinlikle sona erdi ve tarih oldu. Geçen sezon Kadıköy'de, 2-0 öndelerdi. 2-2 yaptık ve son saniye Baros'un topu direkten döndü. “Yeneceğiz” diye garanti yok ama Fenerbahçe'nin bize karşı üstünlüğü sona erdi.

Fenerbahçe galibiyeti çok iyi oldu. Ben hiçbir maçta bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorum. Fatih Hoca beni devre arası sakinleştirmeye çalıştı. Yüzümde artık nasıl bir ifade gördüyse soyunma odasında ceketimi, gömleğimi çıkarttırıp “Nefes al” dedi. Sıkıntıdan bunaldım ve gözlerim kan çanağına dönmüş. Hasan Şaş ve Ümit Hoca üzerimi çıkarttı. Bu işler dışarıdan göründüğü gibi kolay değil.

FATİH HOCA EVİNİN YOLUNU UNUTTU
Futbolda yenilgiler olabilir. Formsuzluk ya da sakatlık da olabilir. Ancak biz hiç yılmadık. Birlik ve beraberlik içinde olduk. Gaziantepspor maçından sonra gece 01.00'e kadar statta oturduk. 3 günde bir maç yapmak bizi bile yordu. Ancak Fatih Terim 3 hafta içinde evinde yemin ediyorum ya 2 ya da 3 akşam kalmıştır. Kendisini Florya'ya kapattı.

Fatih Terim ve Ünal Aysal'ın moralini yüksek tutmamız lazım. Onların etrafına perdeler örer, Yönetim olarak Aysal ve Terim'i her şeyden korursak G.Saray çok büyük başarılara imza atacaktır. İkisinin de kafaları rahat olması lazım. Ben 24 saat çalışıyorum ve G.Saray için ölünceye kadar çalışacağım. Hocamıza ve başkana sonuna kadar güvenmemiz lazım.

FATİH TERİM VE KOCAMAN DARGIN DEĞİL
Fatih Terim de, Aykut Kocaman da çok büyük camiaların hocası. Terim ve Kocaman'ın arasında dargınlık olması söz konusu değil. Gökhan'ın Fatih Terim'e sarılmasını eleştirenler olmuş. Bakın Gökhan Gönül, o kadar iyi Fenerbahçeli ki, bunu konuşmamak lazım. . Doğal olan zaten bu. Düşman kardeşler gibi olmaz bu iş.

1461 TRABZON ZORU BAŞARDI
1461 Trabzonspor takımını tebrik ediyorum. O gün çok iyi oynadılar. İyi oynamadık ve rakibimiz daha iyi mücadele ettiği için kazandı. Rakibimizi bir kez daha tebrik ediyorum. Düşünebiliyor musun, Avrupa'nın en iyi 16 takımından biri olan G.Saray'ı elediler. Kupanın dışına atıp, yollarına devam ettiler.

FENERBAHÇE'NİN GİTMESİNİ BEKLEDİM
Fenerbahçe otobüsü 1.5 saat sonra stattan ayrıldı. Emniyet, güvenlik nedeniyle çıkışına bir süre izin vermedi. Onlar ayrılana kadar stattaydım. Bir şey olmasın diye bekledim. Bunu böyle yapmalıyız. Sen bugün onun camını kırarsan, o da gider senin iki camını kırar, sonra sen üç cam kırarsın. Yanlış bunlar.

FENOMEN SÖZ T-SHİRT OLDU
Abdurrahim Albayrak'ın geçen yıl Kadıköy'de kazanılan şampiyonluk sonrası Fatih Terim için kullandığı ve fenomen haline gelen “ I love you Hocam” sözü G.Saray Kulübü tarafından t-shirt haline getirildi. GS Store mağazalarında satışa çıkan tişörtü Albayrak ilk kez Hürriyet için giydi.

SİVAS'TA ALLAH BİZİ KORUDU
Sivasspor maçına giderken çok tehlikeli bir iniş yaptık. Biz bunu sakladık ve belli etmedik. Ama, sisli bir havada Sivas'a uçağın inişi hala aklımda. Uçağı pilotunun kabinden çıkıp Fatih Hoca'ya ve bana “Ayaklarım hala titriyor. Nasıl indik bilmiyorum” demesini unutamam. Bizi Allah korudu.

AYSAL VE TERİM YILLARCA KALMALI
Ünal Aysal ve Fatih Terim'in, Galatasaray'ın başında uzun yıllar kalması gerekli. Bunu her söylediğimde bana kızıyorlar.  Bir kez daha dile getiriyorum. 24 saat onlarla yaşayıp iyi resim çektiğim için bunu çok iyi biliyorum.

KAN DAVASI İLE BİR YERE VARAMAYIZ
Biz de Kadıköy'e gideceğiz. Onlar da kendilerini karşıladığımız gibi bizi karşılaşıp, ağırlayacaklar. Doğrusu da zaten bu. Kavga değil.

Fenerbahçeli yöneticileri maç günü kapıda karşıladık, birlikte yemek yedik. Ardından rakibimiz sahaya çıkarken Ömer Temelli ile kol kola zeminde yürüdük. Aykut Kocaman ile sarılıp “Hoş geldin” dedim ve bütün futbolculara da aynı lafı söyledim. Isınma bitene dek de orada durdum ben. Niye, “Onlar bizim misafirimiz” demek için. Kan davası ile Türk futbolu hiçbir yere gelemez.

Taraftarları eğitmemiz gerekli. Maçtan sonra Fenerbahçeyi yöneticiler bizi tebrik etti. Siz yaparsanız, karşılığı gelir. Biz de Kadıköy'e gittiğimizde onlar da aynı güzellikte hatta daha iyi şekilde karşılayayıp, bizi ağırlayacaklardır. Hepimizin sivri demeçlerden kaçınması gerek.

ÜNAL BAŞKAN'IN VİZYONU GENİŞ
Başkan her zaman Avrupa'da da, şampiyonlar ligi'nde de ve bütün branşlarda da şampiyon olacağımızı üzerine basa basa söylüyor. O yüzden vizyon meselesi önemli. Hepimizin hedefi başarı, başarı, başarı. Bunun meyvelerini de alıyoruz ve tek istediğimiz destek. Ünal Başkan bu yüzden önemli.

Loading...