Utanç tablosu!

Galatasaray-Beşiktaş derbisinde olaylar çıktı, sporcuların tekerlekli sandalyeleri kırıldı.

Utanç tablosu!

Türkiye Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray ile Beşiktaş RMK Marine arasında oynanan karşılaşma, tribünlerde çıkan olaylar nedeniyle tatil edildi.

Mücadeleyi Galatasaray’ın 31-26 önde götürdüğü sırada, iki takım taraftarları arasında çıkan olaylar, emniyetin de biber gazlı müdahalesi sonucu büyüdü. Bunun üzerine karşılaşmanın hakemleri, soyunma odasına gitme kararı aldı. Federasyon görevlileri ile görüşen hakemler, sahaya çıkmadı ve karşılaşmayı tatil etti.

İŞTE O UTANÇ TABLOSU

GALATASARAY’IN AÇIKLAMASI
Erteleme kararı sonrası sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinde şu açıklama yapıldı:
“Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı’nın Beşiktaş RMK Marine ile karşı karşıya geldiği TSB Süper Lig ikinci hafta maçı çıkan olaylar sebebiyle kaldığı andan itibaren oynanmak üzere ileri bir tarihe ertelendi.

İŞTE O ANLAR – VİDEO

Ahmet Cömert Spor Salonu’nda saat 14.00’te başlaması gereken mücadele oyuncular parkede ısınma aşanmasındayken rakip takım taraftarlarının sahaya girmesiyle yaklaşık 30 dakika gecikmeli olarak başladı.

İkinci çeyreğin bitimine 06:07 kala Galatasaray 31-26 iken rakip takım taraftarlarınca atılan yabancı maddeler sebebiyle oyun durmak zorunda kaldı ve karşılaşma kaldığı andan itibaren oynanmak üzere ileri bir tarihe ertelendi.”

BEŞİKTAŞ’IN AÇIKLAMASI
Siyah-beyazlı kulübün resmi internet sitesinde yer alan açıklama ise şöyle:
“Beşiktaş RMK Marine Takımımız ile Galatasaray arasında oynanan Süper Lig maçı tribün olayları nedeniyle tatil edildi.

Ahmet Cömert Spor Salonu'nda oynanan karşılaşmanın ilk periyodunu siyah-beyazlılarımız; 21-20 galip tamamladı. İkinci periyot, 31-26 ev sahibi takımın üstünlüğüyle devam ederken yaşanan tribün olayları nedeniyle müsabakanın hakemleri maçı tatil etti.”

“HESABINI KİM VERECEK?”
Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu, olaylarla ilgili Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Tekerlekli Sandalye Basketbolu’nda işlerin bu noktaya gelmesinden duyduğu üzüntüyü dile getiren İncesu, “İki takım taraftarı için de söylüyorum; benim çocuklarım da burada, taraftarlar da bizim kardeşimiz. Bunun olacağı belliydi, 45 dakika uğraştık engellemek için. Bürokrasi diliyle konuştular bana. Onlara tekerlekli sandalye basketbolunun bir kanunu olduğunu söyledim. Benim çocuklarımın, Beşiktaşlı sporcuların, iki takımın yaralanan taraftarlarının hesabını şimdi kim verecek? Olacak şey oldu, bu kadar basit. Ben oldu diye tatmin olmuyorum, keşke olmasaydı. Ben karşı takım taraftarının arasında da otururum. Ama iş buraya geldiyse biz yanmışız” dedi.

Konuk takım taraftarlarının maçlara alınmamasına dair yapılan protokole vurgu yapan İncesu, “Neresi olursa olsun kanun uygulanmak zorunda. Bu protokol 2006'da yapıldı, beni sorumlu tuttular. Bana sen yaptın denildi, ben olmaması için elimden gelen her şeyi yaptım. Taraftar bir arada olunca bunlar oluyor, maalesef şu anda, 2012'de Türkiye'nin durumu bu. Benim sporcumun kafasına gelen maddenin hesabını kim verecek? Ben en son kendi eşim ve çocuğumun yanına gittim. Taraftarları durdurmaya, sporcuları çıkarmaya çalıştım. Benim çocuğum, Beşiktaşlı veya Galatasaraylı taraftarlar arasında benim için bir ayrım yok. Ancak bu taraftarlar bir araya gelince böyle bir problem oluyor; bu nedenle ayırın kardeşim, bu kadar basit. İçeride muazzam bir maç oluyor; bizim hala neden bunlara ihtiyacımız var, neden polis korumasında oynuyoruz? Polis olunca sonra da gaz çıkıyor zaten ortaya” şeklinde konuştu.

İncesu, sarı-kırmızılı taraftarların Beşiktaş’ı her zaman alkışlarla karşıladığını hatırlatarak, “Maç bitti, geçmiş olsun. Artık gazetelerde ‘Şöyle derbi, böyle derbi’ diye konuşulur. Bizim yedinci yılımız, Beşiktaş her geldiğinde, görüntüleri çıkarır gösteririz, bizim taraftarımız iki takım el ele diye tezahürat yapıyor. İki takımı da alkışlıyor. 45 dakika uğraştık. Ben geleceği görmüyorum, ama yarım saat sonrasını görmek zor değil. Kimin çocuğu olduğu fark etmez, 50 yaşındaki taraftar da olsa fark etmez. Hepimize geçmiş olsun” diyerek sözlerini tamamladı.

Loading...