‘Çok ağrıma gidiyor’

Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Raul Meireles'ten çarpıcı açıklamalar...

‘Çok ağrıma gidiyor’

Türk Telekom Arena’da 2-1 kaybettikleri Galatasaray derbisinde kırmızı kart gören Raul Meireles, hakem Halis Özkahya’ya yaptığı harekete açıklık getirdi.

“BEN BİR BABAYIM”
FB TV’de yayınlanan ‘Gündem’ programında konuşan Portekizli oyuncu, “Raporda belirtilen şekilde tükürme eylemi gerçekleşmedi. Kabul edilebilir bir rapor değil. Olmamış bir şeyi olmamış gibi gösterilemez. Ceza alacaksam yaptım bir şeyden dolayı almalıyım. Maçın başından itibaren hakemle İngilizce konuştum, o da bana İngilizce cevap verdi. İlk yaptığım faulde sarı kart gösterdi. Hakeme, İngilizce olarak ‘İlk faulüm nasıl olur?’ dedim. O da bana ‘Önemli olan faul sayısı değil, müdahale şekli’ cevabı verdi. Hakeme doğru yönelirken belki de sert şekilde ‘Ben kariyerimde ilk kez kırmızı kart görüyorum’ dedim. Söylediklerini anlamadığını iddia edip bunu raporuna taşımasını kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Maçta sadece Felipe Melo ile Portekizce konuştum. Tükürme iddiasını kabullenemiyorum, ağrıma gitti. Çünkü ben bir babayım. Çocuğum okula gidiyor, ‘Senin baban maçta hakeme tükürdü’ demeleri benim çok ağrıma gidiyor.

“GAY İŞARETİNİ BİLMİYORUM”
Gay arkadaşlarım var ve hepsine saygı duyuyorum. Orada yaptığım hareket, hakemin atmosferden çekindiğini belli etmek içindi. Baskının kararlarını etkilediği yönünde hareket yaptım. Hakemin o anda korktuğunu vurgulamak istedim. Hayatım boyunca korktuğunu düşündüğüm bir insana asla gay olduğunu belirten bir harekette bulunmam. Ben zaten ayrımcılığa karşıyım. Saç şeklim ve dövmelerimden herkes bunu rahatlıkla görebilir. Cinsel tercihlere saygı gösteririm, hayat görüşüme aykırı. Bu hareket, asla hakeme hakaret etmek için yapılmadı. Zaten gay işaretinin ne olduğunu bilmiyorum. Galatasaraylı oyuncular ‘Üzülme Türkiye böyle, maalesef hakemlerin davranışları böyle’ dediler. Onlarla çok fazla oralı olmayıp sahadan ayrıldım.

“MAHKEMEYE BAŞVURACAĞIM”
Hakem hakkında yasal yollara başvurup her şeyi yapmak istiyorum. Çünkü bu kişilik haklarıma saldırı. Kariyerimde ilk kez kırmızı kart gördüm. Geçmiş dönemde böyle bir tepkim yok, çünkü kırmızı kartım yoktu. Tepkimin içinde raporda belirtilen hiçbir şey yok. Bunları kabul etmiyorum. Bunun kavgasını sonuna kadar vereceğim. Fenerbahçe dışında hakem, suçlamalarıyla direkt olarak Raul Meireles’e saldırdı. Zaten bu rapor doğru olsaydı insanların karşısına çıkıp kendimi savunmazdım. Köşeme çekilir, verilecek cezaya katlanırdım. Hayal ürünü suçlamalarla karşı karşıyayım” ifadelerini kullandı.

Loading...