Yeni transfer vukuatlı çıktı

Eskişehirspor’un yeni transferi Goran Causic, ırkçılıktan 4 maç ceza almış.

Yeni transfer vukuatlı çıktı

Eskişehirspor, takımdan ayrılan Burhan ve Malecki’nin boşluğunu Sırbistan FK Rad takımında oynayan 20 yaşındaki orta saha oyuncuları Goran Causic ve Andrej Mrkela’yı transfer etti. Siyah-kırmızılı kulüp, Causic ile 4,5 yıl, Mrkela ile ise yarım sezon kiralık olarak protokol imzaladı. Eskişehirspor, Causic ile 1 milyon bonservis bedeli karşılığında anlaşırken, Mrkela’yı ise yarım sezon için 100 bin euro bonservis bedeli karşılığında renklerine bağladı.

20 yaşındaki Causic’in rakip takıma ırkçı davranışlarda bulunduğu için 4 maç men cezası aldığı ortaya çıktı. Sırbistan’da 16 Ekim’de oynanan Sırbistan ve İngiltere U21 karşılaşınmada İngiltere’nin siyahi oyuncusu Danny Rose hakkında ırkçı söylemlerde bulunulması sonrası, UEFA konuyu inceleme altına aldı. UEFA Kontrol ve Disiplin Kurulu, Sırbistan Futbol Federasyonu’na (FSS), 21 yaş altı milli takımının, İngiltere’ye karşı oynadığı 2013 21 Yaş altı Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçı ve sonrasında çıkan olaylar nedeniyle 1 maç seyircisiz oynama ve 80 bin euro para cezası verdi. UEFA ayrıca, iki Sırp teknik direktöre iki yıl men cezası ve Sırbistan 21 Yaş altı Milli Takımı oyuncularından ve Eskişehirspor’un yeni transferi Goran Causic’e 4 maç men cezasına çarptırdı. Irkçı davranışlardan dolayı 3 Sırp futbolcuya da iki ila bir maç arasında değişen men cezası verildi.

UEFA’dan 26 Aralık’ta yapılan açıklamada ise Kontrol ve Disiplin Kurulu tarafından alınan tüm yaptırımların uygulanmasına karar verildi. Verilen cezaların UEFA’nın uluslararası yapılacak olan maçlarda uygulanacağı öğrenildi.

Loading...