Bağları kopardı

Instagram, twitter ile arasındaki bağları kopardı, entegrasyon sona erdi.

Bağları kopardı

Facebook tarafından satın alınan Instagram, akıllı telefon sahipleri tarafından yoğun olarak kullanılan Twitter entegrasyonunu sona erdirdi. İşte şok gelişmenin perde arkası.

Facebook’un sahibi olduğu fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, mobil uygulamayla çekilen fotoğrafların Twitter’da düzenli olarak görüntülenmesini sağlayan entegrasyonu engelledi. Twitter tarafından da doğrulanan engelleme sonucunda, Instagram ile Twitter’da paylaşılan fotoğraflar artık çok daha kötü kırpılmış veya boyutlandırılmış gömülü içerikler olarak görüntüleniyor.

Twitter’ın resmi mobil uygulamasını ve diğer platformlardaki uygulamalarını da etkileyen kararın kaynağında, Instagram’in fotoğrafları kendi web sayfalarında görüntüleme arzusunun yattığı açıklandı. Instagram CEO’su Kevin Systrom, “Bizce kullanıcılar için en iyi deneyim, içeriğin gerçekte bulunduğu sayfaya link vermemizle sağlanacaktır” dedi.

Anlaşılan Instagram (ve elbette Facebook), fotoğraf paylaşım servisinin yeni hayata geçen web arayüzünün daha fazla kullanıcıya daha çabuk ulaşabilmesi için her şeyi göze almış.

Kaynak: Shiftdelete.net

Loading...