MacBook’larda sorun mu var?

Apple'ın canını sıkabilecek yeni bir sorun, bakın hangi cihazlarda patlak verdi.

MacBook’larda sorun mu var?

Retina’lı MacBook’larda sorun mu var18 Temmuz 2012Apple’ın canını çok sıkabilecek yeni bir sorun, bakın hangi cihazlarda patlak verdi.Apple’ın görenleri kendisine hayran bırakan yeni Retina ekranlı MacBook’larında birtakım ilginç sorunlar yaşanıyor. Apple’ın destek forumlarında yaşadığı sorunları dile getiren kullanıcılar, yeni bilgisayarlarından çok da memnun değiller.
Sorun tüm MacBook’larda yaşanmıyor, ancak sorunu yaşayan kullanıcılar kullanıcı arayüzünü tekrar çizme sırasında bir sorun yaşandığını ve pencerelerin ekranda “dağıldığını” söylüyorlar. Kullanıcılara göre sorun sıkça yaşanmıyor ve zaman zaman meydana geliyor (örneğin ekran koruyucusundan geri dönerken).
Bir başka kullanıcı ise animasyonların, grafiklerin ve sayfa kaydırmanın kesintili olmasından, yani akıcı olmamasından şikayetçi. chip.com.tr’nin haberine göre bu sorun da sürekli yaşanmıyor ve günde birkaç kez meydana gelebiliyor.
Sorunlara çözüm olarak MacBook’un çözünürlüğünü değiştirmek öneriliyor. Bazı kullanıcılara göre ise Mac’in Nvidia ile Intel grafik kartı arasındaki otomatik geçiş özelliğini elle yapmak sorunu gideriyor.

Loading...