‘Bu değil bu değil çok sıradan’

Üniversite öğrencileri yaratıcı bir protestoya imza attılar

‘Bu değil bu değil çok sıradan’

Samsun’da Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde AK Parti ve YÖK’ü protesto etmek isteyen öğrenciler, işadamı Ali Ağaoğlu’nun da taklidini yaptı. Öğrenciler, Ağaoğlu’nun dol aldığı televizyon reklamını canlandırdı.

Bugün Ağaoğlu A.Ş. için ne yaptın? VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ndeki okuyan Öğrenci Kollektifleri üyesi 15 öğrenci Fen Edebiyat Fakültesi Kafeteryası’nda eylem yaptı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve AK Parti’yi protesto etmek için toplanan öğrenciler önce bir tiyatro sahneledi. Duvara astıkları ‘Bu gün Ağaoğlu A.Ş. için ne yaptın?’ yazılı döviz önünde tiyatro oyunu oynayan öğrenciler İşadamı Ali Ağaoğlu’nun oynağı televizyon reklamının benzerini canlandırdı. Öğrenciler tiyatro sonunda ‘Üniversite ayağa yeni YÖK yasasına hayır’ yazılı pankartı açtı.

Grup adına İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü 1’inci sınıf öğrencisi Ezgi Aydemir, basın açıklaması yaptı. Yeni YÖK yasa taslağını ve YÖK’ü istemediklerini anlatan Aydemir, “AKP’nin üniversiteleri ele geçirmek için yaptığı bu oyunun farkındayız. AKP, YÖK’ün bu yönetim ve seçimini kendi eline almayı planlıyor. AKP’nin üniversiteler üzerindeki hakimiyeti artırılıyor” dedi. “YÖK kalkacak, polis gidecek üniversiteler bizimle özgürleşecek” diye slogan atan öğrenciler basın açıklaması ardından dağıldı.

Loading...