Çanta içinde terk ettiler

Asansör tamirine gittiği binada çanta içinde terk edilmiş bebek buldu

Çanta içinde terk ettiler

Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’ne bağlı Marmaracık Beldesi’nde asansör tamiri için bir binaya giren Y.M., çanta içerisinde terk edilmiş erkek bebek buldu. Özel bir hastanenin yeni doğan servisine kaldırılan bir gün önce doğan bebeğe hemşireler ‘Murat’ adını verdi.

Asansör tamircisi Y.M., Marmara Evleri A Blok’ta arızalı olan bir asansörü tamir etmek için binaya girdi. 6’ncı kattan gelen ağlama sesi üzerine yukarıya çıkan Y.M., bir çanta içerisinde terk edilmiş erkek bebek buldu. Tamircinin haber verdiği jandarma ve 112 sağlık ekibi binaya geldi. Bebek, ambulansla Çorlu Özel Reyap Hastanesi yeni doğan servisine kaldırıldı. Yeni Doğan Ünitesinde görevli Dr. Filiz Tilkin, bebeğin 24 saat önce doğduğunu ve şu anda solunum cihazına bağlı olduğunu belirterek, “Bebek, yaklaşık olarak 24 saat önce doğmuş. Bize geldiğinde tansiyonu düşüktü. İdrar çıkışı da yoktu. Şu anda solunum cihazına bağlı olarak yaşıyor. Yapılacak tedaviyle kendisini toparlamasını bekliyoruz. Buradaki hemşire arkadaşlar terk edilen erkek bebeğe Murat adını verdiler” dedi.

TAMİRE GİTTİ BEBEK BULDU / VİDEO

Jandarma ve polis ekiplerinin doğduktan 24 saat sonra terk edilen bebeğin anne ve babasını bulmak için başlattığı soruşturma sürüyor.

Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)

Loading...