F.Bahçe 1 puana sevinmeli

Futbol o kadar ilginç bir oyun ki, bir takım milyon eurolar yatırıp çok önemli isimleri kadrosuna katıyor ama diğer taraftaki ekip mütevazı kadrosuyla onunla başa baş mücadele edebiliyor. Dün geceki performansıyla Kayseri, F.Bahçe'yi oldukça yıprattı.

F.Bahçe kalesinde Volkan olmasaydı, Kayserispor'un bu maçı farklı bir şekilde kazanması işten bile değildi. Volkan son haftalarda göstermiş olduğu başarılı performansıyla sarı-lacivertli takımda göz dolduran isimdi. Zaten onun dışında da dün vasatın üstüne çıkan başka bir futbolcu yoktu. Kuyt'ın son dakikalarda attığı gol ise Kayserispor savunmasının yapmış olduğu basit bir hatadan kaynaklandı.
Kayseri, maçın ikinci yarısında öyle net pozisyonlara girdi ki adeta F.Bahçe savunmasını bozguna uğrattı. Tam tersine F.Bahçe'de ise hatlar arasındaki sıkıntı bu maçta kendini gösterdi. Savunma, orta saha ve hücum hattı, önceki haftalardaki performanslarından çok uzaktı. Meireles, sakatlığından dolayı oyun dışına çıkmışsa bir şey diyemeyiz ama öyle bir şey yoksa bu değişiklik, Aykut Kocaman adına bir hataydı.
Bu arada Kayserispor'un forveti Bobo'yu es geçmek olmaz. O alışık olduğumuz eski günlerindeki gibi çok formda ve başarılı bir oyun sergiledi. Gol vuruşundaki becerisiyse onun ustalığını gösterir nitelikteydi. Maçın hakemi Tolga Özkalfa, uzun zamandır sergileyemediği kadar başarılı bir maç yönetti. Oyunu iyi kontrol eden Özkalfa, bir sarı kart hatası dışında oldukça başarılıydı.
Loading...