Kremasız pasta

FERNANDES'TEN yoksun olan Beşiktaş, kremasız pastaya benziyor. Ortada bir futbol lezzeti var ancak, taraftarları cezbeden çalımlar, asistler, paslar ve skor olmayınca damaklarda istenilen tadı bırakmıyor. Portekizli oyuncu dışında takıma önemli katkı sağlayan Oğuzhan'ın da yokluğu bu maçta bariz bir şekilde hissedildi. Fernandes, siyah-beyazlı takım için çok önemli bir isim. Yaratıcı özelliğiyle skorda ve takımın performansında önemli katkı sağlıyor.

MAÇIN ilk yarısında siyah-beyazlılar iyi bir performans ortaya koyamadılar. Tam tersine Gençlerbirliği daha baskılı bir oyun sergiledi. Özellikle Azofeifa ve Hurşut Meriç çok etkiliydiler. Karşılaşmanın ikinci devresinde daha istekli ve baskılı oynayan Beşiktaş, birçok gol pozisyonu yakaladı. Ancak bunları değerlendiremedi. Almeida ve Olcay'ın yakaladıkları fırsatlar gol olsaydı, maç daha farklı bir skorla Beşiktaş lehine tamamlanabilirdi.
BU sene Beşiktaş takımındaki mücadele galip gelemeseler bile izleyenlere büyük keyif veriyor. Önemli olan da bu zaten. Teknik direktör Samet Aybaba bu sezon oyuncularına ve izleyenlere takımını sevdirdi. Ve Beşiktaş'ın bir ekip olması yolunda önemli bir katkı sağladı. Taraftarlar ve yönetim Samet Aybaba'ya sabırlı davranırlarsa Beşiktaş takımı belli noktalara gelir.

KARŞILAŞMANIN hakemi Suat Arslanboğa çok başarılı bir yönetim gösterdi. Disiplin uygulamalarındaki kararlılığı ve oyuncularla iletişimi üst düzeydeydi. Maçtaki tek hatasını ilk yarının bitiminden hemen önceki Roberto Hilbert'in ayağıyla stop ettiği topu kaleci McGregor'un eliyle tutmasına düdük çalmayarak yaptı.

Loading...