Topun canı var

 

BRAGA maçından yorgun dönen Galatasaray, puan kaybetmedi. Sarı-kırmızılılar Avrupa maçları öncesi ve sonrasında yaşadığı sıkıntılı durumları böylece aşmış oldu. Maçın başında Sivasspor kalecisi Borjan'ın hatasıyla öne geçen G.Saray, sonrasında geriye dönüşlerde sıkıntı yaşadığı için bir gol yedi ve çok pozisyon verdi. Sivasspor'lu Erman Kılıç biraz becerisini kullansaydı ilk yarıda 3 gol bulmaları işten bile değildi.
İKİNCİ yarıya önlemler alarak başlayan Fatih Terim, doğru stratejik hamleleriyle maçı kazanmayı başardı.
GENELDE sakat yada cezalı oyuncuların yerine forma şansı bulan Yekta, bu fırsatları daha önce çok iyi kullanmıştı. Dün de kendisine sunulan şansı çok iyi değerlendiren Yekta, hem mükemmel bir asist yaptı hem de topla oyunda kusursuzdu. Yükselen performansıyla dikkat çeken Yekta, bu grafiğiyle önümüzdeki haftalarda da ilk 11'de bulunmayı hak ettiğini gösterdi.

SİVAS'A gelince sahaya beraberlik için çıktıkları oyun kurgularından belliydi. Attıkları ilk golden sonra çok atak oynadılar ancak ikinci yarıda fazla pozisyon bulamadılar. Bu mağlubiyet Sivasspor açısından tehlikeli bölgeye gidişin sinyallerini de verdi.

FUTBOL çok ilginç bir oyun. Bazen yakaladığınız pozisyonlarda şanslı olursanız o maçı çevirme fırsatını da yakalıyorsunuz. Hiç ummudığınız pozisyonlardan gol bulabiliyorsunuz. “Topun canı vardır” derler ya… Borjan'ın ilk golde ne kadar hatası varsa topun da kaleye o kadar girmek istediğini gördük. Erman'ın pozisyonu da aynısıydı. Yaptığı vuruş, Semih'in bacaklarının arasından geçerek tam köşeye gitti.

G.SARAY Braga ve Sivasspor karşısındaki bu oyunuyla F.Bahçe derbisine hazır olduğunu gösterdi. Derbide sonucu etkileyecek en büyük unsur, Fatih Terim'in ilk 11 seçiminde göstereceği adalet olacaktır.

MAÇIN hakemi İlker Meral çok başarılı bir yönetim gösterdi. Çağdaş hakemlikten örnekler veren Meral, beklenenin üzerindeki performansla her iki takıma da eşit düdükler çaldı. Sivasspor'un kazanmış olduğu golden önce ve Burak'ın atmış olduğu ikinci golden önceki faul beklentilerine ‘Devam' demesi son derece yerindeydi. Futbolcular ligimizde böylesine kolay faul kararlarına alışık oldukları için itirazda bulundu ama devam kararları doğruydu.

G.SARAY'IN bazı yıldızlarına da değinmek lazım. Eboue'nin hem hücumda hem de savunmada yardıma dayalı futbol anlayışı mükemmeldi. Dany'nin çabukluğu yine onu ön plana çıkardı.

SON olarak Amrabat… Savunma yönü yok! Oyun tarzına defans anlayışı da katarsa dünya çapında yıldız olur.

Loading...