Sözcü Plus Giriş

İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William’ın eşiKate doğuma alındı.Çiftin resmi konutu Kensington Sarayı’ndan yapılan açıklamada, “Kate’in bu sabah erken saatlerde Londra’daki St. Mary’s Hastanesi’ne getirildiği ve doğumun erken aşamasında olduğu” kaydedildi. Cambridge Dükü William’ın da eşiyle hastaneye geldiği belirtildi.
BEBEĞİN DOĞUMU KRALİYET GELENEĞİYLE DUYURULACAK

İngiltere kraliyet tahtının üçüncü sıradaki varisi olacak bebeğin cinsiyeti bilinmiyor. Kraliyet bebeğinin doğumunun kamuoyuna duyurulmasının yıllardır sürenkraliyet geleneğiyle yapılması bekleniyor. Buna göre, doğumdan sonra bebeğin cinsiyeti ve kilosu Buckingham Sarayı’nın ambleminin üzerinde bulunduğu bir kağıda yazılacak. Kraliyet yetkilileri bu kağıdı, çok sayıda basın mensubunun da bekleyeceği hastanenin önündeki arabaya verecek ve kağıt Buckingham Sarayı’na gönderilecek. Kağıdın Buckingham Sarayı’na ulaştırılması ve Kraliçe’nin doğumla ilgili bilgilendirilmesinin ardından, bebeğin cinsiyeti kamuoyu ile paylaşılacak. Ayrıca, Buckingham Sarayı’nın girişine kamuoyunun görebileceği doğumla ilgili duyuru asılacak. Bebek kız olursa “prenses” unvanı alarak tahtın varisi olacak Kate ile William, Londra’daki Westminster Katedrali’nde 29 Nisan 2011’de görkemli bir düğünle evlenmişti.Kraliyet tahtı varisliğiyle ilgili geçen yıl yapılan kanun değişikliğine göre, Kate ile William’ın ilk çocukları kız olursa, tahtın varisi olabilecek ve “prenses” unvanı alacak.
İNGİLİZ MEDYASI HASTANE ÖNÜNE ÜS KURDU
Londra’daki St. Mary Hastanesi önünde İngiliz basını naklen yayın araçları ile adeta üs kurdu. Medya mensupları canlı yayınlarla doğuma ilişkin gelişmeleri izleyicilerine aktarmaya başladı.Bebeğin cinsiyetiyle ilgili İngiliz basınında yer alan spekülasyonlara karşın çiftin, doğacak çocuklarının cinsiyetini bilmediği iddia ediliyor. Bebeğin cinsiyeti ve bebeğe konabilecek isimle ilgili ise iddia oyunları oynanıyor. Diana, Elizabeth, Victoria, Charlotte, Alexandra, George, James, Philip, Charles, Richard gibi isimler bebeğe konulabilecek isimler arasında bulunuyor. Sosyal paylaşım sitelerinde ise kimi zaman Kate’in doğuma alındığına dair yanıltıcı bilgiler yer alıyor.

Bebeğin ülke ekonomisine katkısı 250 milyon sterlin Kate’in doğacak bebeğinin ülke ekonomisine katkısı 250 milyon sterlini geçecek. Nottingham’da bulunan Perakende Satış Merkezi’nin tahminlerine göre, kraliyet bebeğiyle ilgili satılacak hediyelik eşyalar, kitaplar, oyuncaklar, DVD’lerin yanı sıra bebeğin doğumunun ardından ülke genelinde yapılacak kutlama masraflarının İngiltere ekonomisine katkısı 250 milyon sterlinden fazla olacak.

Yayınlanma Tarihi:10:15,