Reklamsız Sözcü

Füze hareketliliğine İsrail’den açıklama!

İsrail ABD ile birlikte füze denemesi yaptığını açıkladı.

android-time 13:31
Füze hareketliliğine İsrail’den açıklama!
İsrail ABD ile birlikte füze denemesi yaptığını açıkladı.

İsrail hükümetinin yaptığı açıklamayla Doğu Akdeniz’de hareketliliğe neden olan füzelerin, füze savunma sistemi için atılan tespit füzesi olduğu bildirildi.

Rusya Savunma Bakanlığı, TSİ 09:16’da yaptığı açıklamayla Akdeniz'de 2 balistik füzenin Rusya'daki uyarı sistemince tespit edildiğini açıklamıştı.

Rus bakanlığına dayandırılan habere göre denizin ortasından, Doğu Akdeniz'e doğru iki füzenin ateşlendiğinin Rus radarları tarafından tespit edildiği vurgulandı.

Rus yetkililer ise Reuters'a açıklama yapmaktan kaçındı. Rusya, ABD'yi Akdeniz'e savaş gemileri gönderdiği için eleştiriyordu.

‘DENİZE DÜŞTÜ'
Rus haber ajansı RIA ise son geçtiği haberinde ‘Söz konusu balistik nesneler denize düştü' ifadelerine yer verdi.

ABD: ‘BİZ ATMADIK'
CBS'e konuşan bir ABD'li yetkili ise “Akdeniz'de herhangi bir Amerikan gemisinden ya da uçağından füze ateşlenmedi” dedi.

ŞAM SAKİN
Dünyayı ayağa kaldıran haberin ardından Rusya'nın Şam Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada, kentte herhangi bir füze saldırısı ya da patlama belirtisi olmadığı bildirildi.

AFP tespit edilen “nesne”lerin füze olduğunu bildirirken; İsrail Ordu Sözcüsü, Doğu Akdeniz'de füze atıldığına dair bilgileri olmadığını ifade etti.

SURİYE: BİZ GÖRMEDİK
Suriye kaynaklarından yapılan ve yetkili ağızlara dayandırılan açıklamada ise “Suriye erken uyarı sistemi, Suriye topraklarına düşen herhangi bir güze tespit etmedi” denildi.

 

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:3403.09.2013
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more