Sözcü Plus Giriş

Hazırladıkları kampanyalarla müşterilerine avantajlı ürünler sunan bankaların markajında bu kez geçen yıl toplam 104 milyar liralık ödeme yapılan emekliler var. Pekçok banka emekli maaşını kendilerine taşıyan müşterilerine özel uygulamalar sunuyor. Bankaların sunduğu avantajların arasında 400 lira bonus puan da var, vadeli mevduata özel faiz de var. Bankalar ayrıca emekli maaşını taşıyan müşterilerinden hesap işletim ücreti, depozito ücreti, EFT ücret, üyelik aidatı da almıyor. Bazı bankalarda ihtiyaç kredilerinde kefilsiz kullandırım ve emekli maaşına göre ödemeli kredi seçeneği de bulunuyor.

400 lira değerinde bonus
-İş Bankası: ‘Emekli Paketi' uygulaması kapsamında SGK emekli maaşını 2013 yılı içerisinde İş Bankası'na ilk kez aktaran müşterilerilerine ilk maaş ödemesini takip eden ay Maximum Kart'ına tek seferlik 25 lira ‘MaxiPuan Hoş Geldin' hediyesi yüklüyor. Uygulama süresince kredi kartı ve ek kartlar için üyelik aidatı yok. Ayrıca, İş Bankası müşterileri açtıracakları TL, Euro veya dolar cinsinden vadeli mevduat hesabı için de özel avantajlı faiz oranlarından yararlanacak. Müşterilerin maaş hesabından ‘hesap işletim masrafı' da tahsil edilmeyecek.
-TEB: Emeklilere özel düzenlenen kampanya kapsamında, emekli maaşını TEB'e taşıyıp, beraberinde kredili mevduat hesabı ve kredi kartı ürünü alan müşteriler, 400 lira değerinde Bonus/World ödül puan kazanıyor. Ödül puanlar, müşterilerin 2 yıllık taahhüdüne istinaden kampanya başlangıcında yükleniyor. Kampanya için son tarih 31 Temmuz.
-Akbank: Emekli maaşını Akbank'a taşıyanlar emekli maaş ödemesinin yapıldığı hesap için ‘hesap işletim ücreti' ödemiyor. Akbank'ın maaş taşıyanlara sunduğu diğer avantajlar ise şöyle: Tüm kanallardan havale masrafı muafiyeti. Akbank Direkt İnternet, çağrı merkezi ve ATM kanallarından EFT muafiyeti. Kiralık kasa yıllık ücreti 300 lira yerine 100 lira. Depozito ücreti 200 lira yerine 100 lira.

Aidat ve işletim ücreti yok

Vakıfbank: Emeklilere özel hazırladığı ‘Emekli Bankacılığı Paketi' ile emekliler 10 bin liraya kadar limitli kredileri 36 aya varan vadelerle ve aylık yüzde 0.88'den başlayan faizlerle alabiliyor. Kredi başvurusunda kefil de aranmıyor. Ayrıca, Vakıfbank emekli müşterilerinden kredi kartı aidatı ve hesap işletim ücreti de almıyor. Yeni kredi kartı ile ilk alışveriş sonrasında 20 lira değerinde Worldpuan hediye eden banka, kredi kartına otomatik ödeme verilmesi durumunda ise World puan miktarını 30 liraya yükseltiyor. (borsagundem)