Sözcü Plus Giriş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya'nın güçlü bir Türkiye istemediğini söyleyerek, “Geçenlerde ben, faiz lobisi derken boşuna demedim bunları. Bir şeyler bildiğim için bunları söylüyorum. Zira faiz dışı gelirle abad olan bir lobi var. Kredi kartları falan filan diyorsunuz ya, ya bunları almayın be!” dedi.

Başbakan Erdoğan şehit aileleri ve gazilerin katılımıyla Vilayet Evi'nde düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Burada yaptığı konuşmada, Dünyanın güçlü bir Türkiye istemediği değerlendirmesinde bulunan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

YOLSUZLUK YİNE VAR

Bölgemizde oynanan oyunlar zayıflatılmış bir Türkiye içindir. Ama buna da pirim vermeyeceğiz. Bunu da hep birlikte çözeceğiz. Onlar yanlış hesaplar peşindeler ama biz ise hesabımızı iyi yapıyoruz. Biz önce eşeği sağlam kazığa bağlayacağız, ondan sonra da Allah’a emanet edeceğiz. Göreve geldiğimizde yolsuzluklar diz boyuydu. Ama şimdi aynı şekilde bir yolsuzluk zinciri yok. Bakın tamamen yok demiyorum ha, yine var. Geçenlerde ben, faiz lobisi derken boşuna demedim bunları. Bir şeyler bildiğim için bunları söylüyorum.

BAYILIYOR KREDİ KARTINA, HAVA ATILIYOR

Zira faiz dışı gelirle abad olan bir lobi var. Kredi kartları falan filan diyorsunuz ya, ya bunları almayın be! Bunlardan ödediğiniz parlar varya sadece bir bankayı söyleyeceğim. İsim vermiyorum 600 trilyon bir yılda faizin dışında. Bunun yanında, Ziraat, Halk, Vakıf bunların toplam geliri 600 trilyon. Oynana oyunun nekadar büyük olduğunu görüyor musunuz? Kim ödüyor bu parayı? Zengin değil. Benim fakir fukara kardeşim. Allah selamet versin, bayılıyor bir tane kredi kartı elime alayım diye. Onunla sanki hava atılıyor. Ay sonu gelmeden maaş bitiyor zaten. Faizi, şusu, busu.

ONLARIN GÖZÜNÜ ANCAK TOPRAK DOYURACAK

Oynanan oyun büyük. Bu oyunu beraber bozmamız lazım. Herkes ayağını yorganına göre uzatmayı bir öğrense o zaman bunlar bu parayı elde edemeyecekler. Vatandaştan almayın bu paraları ya. Ama yok doymazlar. Onların gözünü ancak toprak doyuracaktır.”

Yayınlanma Tarihi:08:27,