Sözcü Plus Giriş

Radikal’den İdris Emen’in haberine göre Gezi Parkı 'nda düzenlenen forumun katılıcıları Gezi Parkı'nda yaşanan olaylar ve olaylarda polisin kullandığı orantısız gücün yanı sıra Gezi Parkı'nın ve Türkiye 'de demokrasinin geleceği konularını tartışıyorlar.

ÇEVİK KUVVET DE DİNLİYOR

Foruma katılan bireyler tek tek söz alıp Gezi Parkı sürecinde başından geçen olayları, tanıklıklarını birbirlerine anlatırlarken, Gezi Parkı tarafında bekleyen 30 kişilik çevik kuvvet ekipleri de forumu dinliyor.

ALKIŞ YOK

Polisin foruma müdahale etmemesi için forum üyeleri konuşmacıları alkışlamak yerine ellerini havaya kaldırmakla yetiniyorlar.

POLİS DE FORUMA KATILDI

Gezi Parkı eylemcilerinin forumda yaptığı konuşmaları dinleyen bir polis de söze girdi. Vatandaşa karşı olmadıklarını olaylar sırasında kafalarına şişe yediklerini, olaylar süresince kendilerinin de zarar gördüğünü belirten polis memuru, olayların içerisinde provokatörlerinin de olduğunu söyledi. Polis memurunun bu sözü üzerine forum da söz alan bir kişi polise yönelerek ‘siz de ağır şartlarda çalışıyorsunuz. Size kötü yemeklere veriyorlar, uzun çalışma süreleri dayatıyorlar, durumunuzu biliyoruz. İsterseniz., siz de gelin forum da konuşun,. Sizin hakkınızı da savunalım.' dedi.

ÇEVİK KUVVET MENSUBU: BİZİM DURUMUMUZ SİZİ İLGİLENDİRMEZ

Forum katılımcısının ‘Sizin hakkınızı da savunalım' sözleri üzerine çevik kuvvet ekipleri arasında bulunan bir kişi forumdaki insanlara 'bizim durumumuz sizi ilgilendirmez' cevabını verdi. Taraflar arasındaki kısa süreli tartışma araya başka forum üyelerinin girmesiyle sona erdi. Tartışmanın ardından Çevik Kuvvet ekipleri parkın iç taraflarına çekildi.