Sözcü Plus Giriş

Milli Görüş cephesinden geldi. Milli Görüş’ün sesi olan Milli Gazete, hükümeti “vergi lobisine” benzeterek sert bir dille eleştirdi.

“Afferin size” manşetiyle çıkan gazete hükümeti şu sözlerle eleştirdi:

İktidara geldikleri günden bugüne, dolardan, borsadan, faizden dem vurup ekonomi iyiye gidiyor diyerek olmadık zamlar yapan Hükümet bir rekora (!) daha imza attı. 100 liralık benzinin 62 lirasını vergi olarak alan, bununla yetinmeyerek, türlü bahanelerle vatandaşın sırtına yeni vergiler yükleyen Hükümetin son yaptığı zamla benzinin litresi 5 lirayı aştı. Böylelikle Türkiye, “dünyanın en pahalı” benzinine sahip ülke rekorunu kırdı. Dünyada artık bizden daha pahalı benzin kullanan ülke yok. Bununla ne kadar övünseniz azdır!

10 SENEDE YÜZDE 205 ARTTI
AKP iktidara geldiğinde 1.64 lira oları ve 0.98 dolara denk gelen benzin, aradan geçen 10 senede yüzde 205 arttı. 5 liraya yükselen benzinin bugünkü dolar olarak karşılığı ise 2.58 dolara yükseldi. Ekonomik krizle boğuşan Yunanistan’da dahi benzinin litresi 2.21 dolar. Son zamla birlikte benzinin 5 lirada kalması zor . Bazı büyük illerde 98 oktan kurşunsuz benzinin fiyatı şimdiden 5 sınırının üzerine çıkarak 5.03 liraya yükseldi. Zamma isyan eden vatandaş Hükümete olan tepkisini ise sosyal medya üzerinden gösterdi. Vatandaşlar Facebook ve Twitter üzerinden zammın geri alınması için kampanya başlattı.

HEP FAİZ VE RANT EKONOMİSİNİ TERCİH ETTİNİZ
HAVUZ Sistemine dönüp bakmaya bile tenezzül etmeden Kemal Derviş’in bıraktığı yerden “IMF talimatlarını” bir bir uygulamayı tercih ettiniz.. Üretim ekonomisi yerine bazen IMF ile bazen de IMF’siz ama hep faiz ve rant ekonomisindeki tercihinizde kararlılığınızı ortaya koydunuz. “Borç yiğidin kamçısıdır” dediniz ekonomiyi hep borçlanmayla kamçılamaya giriştiniz. Özelleştirmeyle sattıklarınızdan alınan sıcak paranın yetmediği yerde ustaca dolaylı vergiler ve benzin zamlarıyla durumu idare ettiniz. Öyle ki, benzin zammındaki istikrarınız nihayet Türkiye’yi zirvenin de zirvesine çıkarıverdi. Havuz Sistemi’ni ve üretim ekonomisini gerici görüp, çağdaş ekonominin gerekleriyle yakalanan 1 LİTRE = 5 TL başarısı alınların akı oluverdi.

İşte Milli Gazete’nin o manşeti:

Yayınlanma Tarihi:09:21,