Sözcü Plus Giriş

Fenerbahçe Futbol A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım'ın ‘Egemen Bağış'ın sözleri düşündürücü' açıklamalarının hatırlatılması üzerine AB Bakanı ve Baş Müzakereci Egemen Bağış, “Sayın yıldırım son günlerde herhalde yaşadığı stresin etkisi altında sapla samanı birbirine karıştırmış” dedi.

BU SÖZLERİN ŞİKE İTHAMIYLA ALAKASI YOK

Basın mensuplarının Fenerbahçe Futbol A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yıldırım'ın kendisine yönelik sözlerinin hatırlatılması üzerine Bakan Egemen Bağış, “Sayın Yıldırım, son günlerde herhalde yaşadığı stresin etkisi altında sapla samanı birbirine karıştırmış. Ben Aziz Yıldırım'ı severim onun kontejyanından Fenerbahçe kongre üyesi olmuş kişiyim. Ama Aziz Yıldırım'ın bu açıklamasında benim adımı bizzat kullanmış olması çok düşündürücü ve manidardır.

Bir televizyon programında gezi parkı olayları ile ilgili bir soru sorulken, programın yapımcısı ‘Mehmet Ali Aydınlar'ın federasyon başkanlığında olduğu gibi sizde Gezi parkı olaylarına hazırlıksız mı yakanlandınız' diye bir sorusu oldu. Bende en azından Aydınlar'ın neye girdiğini biliyordu dedim. Orada kasttettiğim futbol sektörümüzün çok kargaşalı, çok tartışmalı ve kendi içinde çileli bir sektör olduğuna atıftı. Bunun hiçbir şekilde ne Fenerbahçe'nin nede başka bir takımın şike ithamlarıyla alakası yoktu. Ama Aziz Yıldırım bu sözlerimi sanki kendisine ve Fenerbahçe'ye karşı bir söylenmiş gibi göstermeye çalıştı. Bende bir Fenerbahçeliyim ama bu yaklaşıma üzüldüm. Artık herkesin bu konularda kendi mesuliyetinin bilinci içerisinde hareket etmesi gerektiğine inanıyorum. Hiçbirimizin şahsi çıkarları ülkemizin çıkarlarının önünde gelmemelidir” dedi.

Yayınlanma Tarihi:17:23,