Sözcü Plus Giriş

ŞANLIURFA’nın Ceylanpınar ilçesinde Suriye tarafından atılan havan topunun sınırı geçip tarım arazisine düşmesiyle 2 işçi yaralanırken ağır yaralanan 3 işçi hayatını kaybetti. İç karışıklığın sürdüğü Suriye tarafından atılan havan topu Ceylanpınar’da tarım arazisine düştü. Bu sırada tarlada çalışan 3 işçi yaralandı.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Suriye tarafından atılan havan topununun Ceylanpınar’da tarım arazisine düşmesiyle ağır yaralanıp hastanede hayatını kaybeden tarım işçisinin 44 yaşındaki Şükrü Kahraman olduğu yaralananların ise Kahraman’ın 2 çocuğu öğrenildi. 12 yaşındaki Mehmet ve 24 yaşındaki Ahmet Karaman kardeşler, Ceylanpınar Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalenin ardından Şanlıurfa’ya sevk edildi.

HASTANEDE SİNİR KRİZİ GEÇİRDİLER
Rasulayn’dan gelen havan topuyla yaralanan Mehmet Kahraman’ın, tedavisine Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde başlandı. Sevk edildiği sırada hayatını kaybeden Şükrü Kahraman’ın yakınları ise ölüm haberinin ardından sinir krizi geçirdi. Gözyaşı dökerek fenalık geçirenler, sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Şükrü Kahraman’ın cesedi ise otopsi yapılmak üzere morga gönderildi. Tedavisi süren Mehmet Kahraman’ın sağlık durumunun ise iyi olduğu bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

ÖLÜ SAYISI 3’E YÜKSELDİ

16 Temmuz tarihinden itibaren yaşanan çatışmalarda seken kurşunlardan 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul ve 16 yaşındaki Mehmet Gündüz’ün ölümünün ardından Şükrü Kahraman’ın da Suriye tarafından gelen mermiler tarafından ölmesi Ceylanpınar’daki ölü sayısını 3’e yükseltti. Yaralıların sayısı ise 5 oldu.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER – VİDEO

Yayınlanma Tarihi:20:23,