Sözcü Plus Giriş

Mustafa Kemal BÜYÜKKAYA / sozcu.com.tr – twitter: @mkbuyukkaya
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için anket çalışması yaptıran ve bunu kamuoyuyla paylaşan Mustafa Sarıgül’e AB Bakanı Egemen Bağış’tan sert sözler…

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, geçtiğimiz günlerde bir anket yaptırmıştı. Sarıgül, ankette çıkan sonuçları basın mensupları ile paylaşmıştı. Sarıgül’ün anketine göre, CHP’den aday olması halinde mevcut AKP’li belediye başkanı Kadir Topbaş’ı geride bırakıyordu.

Ankara kulislerinde de sık sık adı CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı olarak anılan Sarıgül’ün yerel seçimlerde CHP’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

İŞTE SARIGÜL’ÜN İSTANBUL İÇİN YAPTIRDIĞI ANKET – TIKLAYIN

BAĞIŞ: FOS HAYAL
Sarıgül’ün adının adaylık konusunda sıkça anılması ve anketin açıklanmasının ardından şahsi twitter hesabından bir açıklama yapan Egemen Bağış isim vermeden Sarıgül’ü ve CHP’yi eleştirdi.
Bağış, twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

  • İstanbul Başkan adayı sonra da CHP Genel Başkanı olma hayaliyle yanıp tutuşan zat “Ekim ayı devrim ayıdır” demiş. Neyin devrimi peki bu?
  • Devrimle kasıt ülkede kargaşa yaratmaksa hiç heveslenmesin. Bu millet huzurunu bozmaya yeltenenlere ve işbirlikçilerine sert tepki verir.
  • Devrimden kastı, İstanbul Belediye Başkanlık adaylığı ise, zaten fos hayal demektir. Önce kendisini CHP'ye kabul ettirmesi gerekir.
  • Bu milleti küçümseyip, hor görenler, değerlerini özümsemeyenler hiç gül kokusunu sever mi? Gül'ü sevmeyen, hiç dikenine katlanır mı?
  • CHP'de gül'ün diken seslerini duymaya daha çok devam ederiz. Allah şu Ramazan ayında onlara da akıl, fikir, izan versin.

BAĞIŞ RAHATSIZ OLDU
Sarıgül’ün aday olma ihtimalinin dahi gündeme gelmesinden rahatsız olduğu açıkça görülen Egemen Bağış’a bu açıklamalarının ardından Mustafa Sarıgül ve CHP kanadının nasıl bir cevap vereceği ise merak konusu…

Yayınlanma Tarihi:15:28,