Sözcü Plus Giriş

Kılıçdaroğlu İstanbul adayını açıkladı!

ABD'de bulunan CHP Lideri, İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adaylarının Mustafa Sarıgül olacağını açıkladı.

Güncellenme: 13:07, 02/12/2013
Kılıçdaroğlu İstanbul adayını açıkladı!

Bir dizi ziyaret ve temasta bulunmak üzere ABD’de bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Washington gezisine başladı. Sözcü, Aydınlık, Ulusal Kanal, Odatv gibi hükümet hakkında eleştirel haberler yapan gazetecilerin dahil edilmediği ziyarette CHP heyetini kalabalık bir gazeteci ordusu takip ediyor.

Geziyi takip eden Posta212 Washington temsilcisi İlhan Tanır’ın haberine göre; cumartesi akşamı Washington'a yanında kalabalık bir milletvekili ve gazeteci topluluğu ile inen Kılıçdaroğlu, pazar günü başkentteki ilk görüşmelerini yaptı.

Kılıçdaroğlu, ‘'Washington'da bir boşluğu doldurmak üzere bulunuyoruz, bu ziyaretin uzun bir zaman sonra geldiğinin farkındayız'' dedi. Kılıçdaroğlu ayrıca, konuşmalarında ve Washington ziyaretlerinde ‘gezi protestolarının ağırlık taşıyacağının' altına çizdi.

Sarıgül İstanbul Adayı

Kılıçdaroğlu, İstanbul yerel seçimleri ile ilgili olarak ise, ilk kez, Mustafa Sarıgül'ün İstanbul'dan aday olacağını kesin bir şekilde ifade etti. Kılıçdaroğlu, İstanbul'dan kimin aday olacağının kesinleşip, kesinleşmediği sorusuna şöyle cevap verdi: ‘İstanbul adayımız belli. Mustafa Sarıgül önümüzdeki hafta büyük ihtimalle adaylağını açıklar. Olmazsa bu ay içinde adaylığını açıklarız,'' dedi.

 

Yayınlanma Tarihi:09:44,