Sözcü Plus Giriş

KARABÜK’ün Safranbolu İlçesi’nde Belediye Başkanı AKP’li Necdet Aksoy, esnafları ziyareti sırasında psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 44 yaşındaki Yunus Keskin’in saldırısına uğradı. Yara almadan kurtulan Necdet Aksoy ifade verdiği Emniyet Müdürlüğü’nden çıkarken fotoğrafını çeken gazeteciye yumruk attı.

Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, bu sabah Sadri Artunç Caddesi’nde esnafı ziyaret ederken, psikolojik sorunları olduğu iddia edilen Yunus Keskin’in saldırısına uğradı. Necdet Aksoy’a yumruk attıktan sonra bıçakla saldırmaya çalışan Yunus Keskin çevredeki esnaf tarafından etkisiz hale getirilirken, olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı.

Necdet Aksoy ise Safranbolu Devlet Hastanesi’nde kontrolden geçtikten sonra Safranbolu Emniyet Müdürlüğü’ne giderek ifade verdi. Emniyet Müdürlüğü’nden çıkan Necdet Aksoy, yerel bir gazetede muhabir olarak çalışan Ayhan Yıldıram’a yumruk attı. Ayhan Yıldırım yüzüne aldığı yumrukla yaralandı. Safranbolu Devlet Hastanesi’ne giderek rapor alan Ayhan Yıldırım, Necdet Aksoy hakkında şikayetçi oldu.

Ayhan Yıldırım belediye başkanın saldırıya uğradığını haber alınca hastaneye gittiğini belirterek, “Başkan hastaneden çıkarken fotoğrafını çektim. Partililerden biri bana, “Haber yapmayın” dedi. Daha sonra İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek Necdet Aksoy’un çıkmasını beklerken parkta oturdum. Başkan dışarı çıkarken fotoğrafını çektim. Başkan yumruk attı. Devrildiğim zaman da saldırısı devam etti. Ben bir şey yapmadım. Partililer geldi ve bizi ayırdı” dedi.

BELEDİYE AÇIKLAMA YAPTI

Safranbolu Belediyesi ise başkana yapılan saldırıyla ilgili şu yazılı açıklamada bulundu:

“Belediye Başkanımız Necdet Aksoy, esnaf ziyaretleri esnasında şizofreni hastası ve sağlık durumu yerinde olmayan bir kişinin fiili saldırısına uğramıştır. Saldırının belediye hizmetleri ve belediye başkanımız ile bir alakası olmadığı, belediyemizden herhangi bir beklentisinin de bulunmadığı, saldırganın içinde bulunduğu psikolojik rahatsızlık nedeni ile bilinçsizce ve herhangi bir şeyi planlamadan yaptığı yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilmiştir. Talihsiz saldırı çevredeki hemşehrilerimizin de müdahalesi ile bertaraf edilmiş olup, başkanımız Necdet Aksoy’un yapılan tetkiklerin ardından ciddi bir sağlık sorunu olmadığı anlaşılmıştır.”

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yayınlanma Tarihi:19:00,